ساختمان ها و خانه های قدیمی دارای همان سبک معماری گذشته و پنجره های معمولی هستند.ما در این مقاله به بررسی نصب پنجره دو جداره در خانه های قدیمی می پردازیم.

پنجره های معمولی به کار رفته در ساختمان های قدیمی از نظر تهویه و عایق بودن برای سرما و گرما در ساختمان مطلوب نیستند و مشکلاتی هر چند کوچک را برای صاحبان خانه ایجاد می کنند.

امروزه به دلیل شرایط اقتصادی و گران بودن مصالح، افراد به جای تخریب و ساخت مجدد ساختمان های قدیمی بیشتر به سمت بازسازی خانه روی می آورند. یکی از اجزای اصلی در بازسازی خانه، تعویض و یا نصب پنجره های معمولی با پنجره های جدید و به روزی همچون پنجره های دو جداره است.

نصب پنجره دوجداره

نصب پنجره دوجداره در خانه های قدیمی

در طراحی پنجره های دو جداره از بهترین متریال ها استفاده شده است. این مدل از پنجره ها طراحی منحصر به فردی دارند و در عین زیبایی قابلیت های زیادی نیز دارند.

پنجره های دو جداره از عایق صوتی و رطوبتی مطلوبی برخوردار هستند و همین امر موجب بکار گیری انها در ساختمان به سبک امروزی شده است.

اگر خانه های شما قدیمی است و در زمان بازسازی قصد دارید پنجره های دو جداره را نصب کنید بهتر است این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. این مقاله در برگیرنده اطلاعاتی است که می تواند در این مسیر شما را یاری کند و نکات با ارزشی را برای شما ارائه دهد.

ضرورت نصب پنجره های دو جداره در خانه های قدیمی

از عمده مشکلات پنجره های چوبی، آهنی و آلومینیومی موجود در خانه های قدیمی می توان به هدر رفتن بخش زیادی از انرژی در فصل زمستان و تابستان اشاره کرد.

در فصل گرما و سرما پنجره های قدیمی قابلیت عایق بندی خانه را ندارند به همین خاطر بخش وسیعی از انرژی به هدر خواهد رفت. پنجره های قدیمی قفل ساده ای دارند و از نظر ایمنی مناسب برای خانه مناسب نیستند.

با همه این مشکلات در خانه های قدیمی بهتر است به فکر راه چاره ای بود. نصب پنجره های دو جداره در خانه های قدیمی بهترین و مناسبترین راه حل می باشد.

پنجره های دو جداره دارای یراق آلات منحصر به فردی هستند که به راحتی باز نمی شوند و می توان به صراحت بیان کرد که این مدل از پنجره های مدرن برای ایمنی خانه مناسبترین گزینه می باشند.

نصب پنجره دوجداره

چه نکاتی را در زمان نصب پنجره دو جداره در خانه های قدیمی باید رعایت کرد؟

نصب پنجره دو جداره در خانه های قدیمی مستلزم رعایت نکاتی است که در صورت عدم توجه به این موارد نصب پنجره های دو جداره در خانه های قدیمی به درستی انجام نمی شود و نمی توان در دراز مدت از آن استفاده کرد. این نکات عبارت اند از:

اندازه گیری درست و صحیح

در زمان نصب پنجره دو جداره در خانه های قدیمی قبل از هر چیز باید مکان مربوطه را اندازه گیری کرد. اندازه گیری درست مکان مورد نظر اهمیت بالایی در انتخاب و خرید پنجره های دو جداره دارد.

با یک اندازه گیری درست می توان پنجره دو جداره ای را انتخاب و خریداری کرد که با مکان مورد نظر همخوانی دارد. شما می توانید از نصابان و متخصصان در این زمینه کمک بگیرید تا مکان مورد نظر به درستی اندازه گیری شود.

انتخاب برندهای معتبر از پنجره دو جداره

برای کارآیی بیشتر و دوام بالای پنجره های دو جداره در خانه های قدیمی بهتر است پنجره دو جداره با شیشه های برندهای معتبر را انتخاب کنید. برندهای معتبر در طراحی و ساخت پنجره های دو جداره از مواد اولیه و مرغوب استفاده می کنند به همین خاطر عملکرد و کارآیی این پنجره ها به مراتب زیادتر است.

کمک گرفتن از نصابان

نصب پنجره دو جداره در خانه های قدیمی باید از نظر اصولی و رعایت کردن موارد ریز کاری باشد. در نصب پنجره دو جداره نیاز به تخریب خاصی نیست بلکه می توان در این راستا از نصابان کمک گرفت. این افراد تجربه کاری در زمینه نصب پنجره دو جداره در خانه های قدیمی را دارند پس لزومی ندارد که شما استرس و نگرانی داشته باشید.

خالی کردن بخشی از لوازم خانه

بهتر است در زمان نصب پنجره های دو جداره در خانه های قدیمی محل مورد نظر را تا دو متر مانده به مکان مورد نظر خالی کرد. لوازم خانه دست و پا گیر را از جلوی مکان مورد نظر برداشت تا حمل و جابه جایی پنجره های دو جداره راحت تر انجام شود.

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول