چند نوع پنجره دوجداره داریم ؟

ما پنجره های دوجداره رو بر اساس نوع و نجوه باز شوندگی می تونیم به انواع زیر تقسیم کنیم..

گروه اول : پنجره های دوجداره لولا دار

در این مدل پنجره به خاطر نوع چفت و بست و بسته شدن باعث میشه انتقال هوا به داخل با کمترین میزان ممکن صورت بپذیره و اتلاف انرژی بسیار پایینی داریم. در نوع از لولاهایی به شکل بازشوهای عمودی، افقی و مرکب معمولا استفاده میشه، و اکثر پنجره های دوجداره upvc از این مدل استفاده می کنند. و وقت خرید پروفیل upvc حتما به این موارد توجه کافی داشته باشید.

گروه دوم : پنجره های دوجداره کشویی

چه مدل هایی پنجره دوجداره داریم

از نوع پنجره های دوجداره کشویی معمولا در پنجره های دوجداره یو پی وی سی استفاده نمیشه و دلیل اون هم اتلاف انرژی زیاد این نوع است ولی در پنجره های معمولی تک جداره استفاده میشه، به هر حال باز هم سهم کوچکی از بازار به این مدل پنجره اختصاص پیدا کرده.

گروه سوم : پنجره های دوجداره ارسی

چه مدل هایی پنجره دوجداره داریم

گروه پنجره های ارسی جزو کم یاب ترین و کم کاربرد ترین پنجره ها هستند، فرقی نمیکنه که دوجداره باشه یا یک جداره، در بعضی از مناطق جهان رواج بیشتری داره ولی در ایران این نوع پنجره ها بسیار کم یاب و کم استفاده هستند. یک مطلب منتشر کرده بودیم درباره مقایسه پروفیل upvc با سایر پروفیلها که بهتون پیشنهاد میکنم برای درک بهتر این مطلب این مقاله رو هم بخونید.

گروه چهارم : پنجره های دوجداره کلنگی

چه مدل هایی پنجره دوجداره داریم

این نوع پنجره کاربردهای بسیار محدودی داره و سبک باز شدن اون به این صورت هست که لولای پنجره در وسط قرار داره و پنجره فقط به یک سمت باز میشه، از این نوع پنجره فقط در راه پله ها، شیروانی و دستشویی استفاده میشه.

گروه پنجم : پنجره دوجداره فلوکس واگنی

چه مدل هایی پنجره دوجداره داریم

در این نوع پنجره که به خاطر نوع باز شوندگی که داره به پنجره فلوکس واگنی معروفه موقع باز شدن دو لت پنجره از هم فاثله می گیرند و همین فاصله گرفتن باعث میشه دو لنگه پنجره اصطکاک خیلی کمی با هم پیدا کنند.

گروه ششم : پنجره دوجداره فرانسوی

پنجره دوجداره فرانسوی

این نوع پنجره یکی از زیباترین و جذاب ترین دید ها رو به شما میده، نوع باز شدن این پنجره در نسخه دو لنگه به این صورت هست که هر دو لنگه باز میشه و به خاطر اینکه پروفیل وسط پنجره حذف شده با باز شدن اون یک دید بسیار زیبا و بدون مانع رو به شما میده و تجربه خاطره انگیزی رو به شما میده !

گروه هفتم : پنجره های دوجداره آکاردئونی

پنجره های دوجداره آکاردئونی

این نوع پنجره سبک باز شدن جذابی داره و تقریبا میشه اون رو در گروه پنجره فرانسوی قرار داد و فقط تنها تفاوتش اینکه که همه لولاها بازشونده به صورت یکپارچه عمل می کنن و اکثر اوقات بین 2 الی 3 عدد لولا همزمان باز میشن، و بعد از باز شدن فقضای بسیار زیبا و بدون محدودیتی رو بهتون میده.

در انتهای این مقاله شما با انواع پنجره های دوجداره upvc اشنا شدید که می توانید به سلیقه خود از بین اینها برای منزل و آپارتمان خود استفاده کنید، 

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول