در ساختمان های امروزی استفاده از درب و پنجره بسیار با اهمیت و یکی از نیازهای ضرروی جهت استحکام و همچنین زیبایی می باشد. و بخصوص استفاده از درب و پنجره های دوجداره UPVC رواج بسیار زیادی پیدا کرده است. از نظر خیلی از مردم شاید اجزاء استفاده شده در درب و پنجره ها اهیمتی نداشته باشند ولی برعکس این اجزا بسیار مهم می باشند و در اکثر مواقع کار اصلی عایق بندی را اینها انجام می دهند. پنجره ها علاوه بر زیبایی که به ساختمان می دهند و باعث تنظیم نور اتاف می گردند در برابر حرارت و سرما نیز باید از خود عایق داشته باشند که در پنجره های UPVC این امر کاملا عالی قابل لمس می باشد. 

پنجره های UPVC از چه موادی تشکیل شده اند

فریم پنجره

یه پنجره از اجزا زیادی تشکیل شده که اصلی ترین بخش آن قریم یا قاب آن است. در گذشته قاب پنجره ها معمولا از چوب، آهن، و یا آلومینیوم تهیه و ساخته می شده اند. که این مواد هر کدام دارای مزایا و یا معایبی بوده اند. ولی با ورود پنجره های دوجداره کم کم این پنجره ها جای پنجره های قدیمی رو می گیرند. در ابتدا پنجره های دوجداره از پروفیل PVC بهره می برند که به مرور جای خودش رو به ماده بسیار بهتر و بی نقص تر یعنی UPVC داد . پنجره هایی که با پروفیل UPVC ساخته می شوند جزو بی عیب ترین و بهترین نوع هستند.

گالوانیزه

پنجره های آهنی برای مقاوم تر شدن در برابر پوسیدگی و خوردگی ناشی از رطوبت با ماده ای به نام گالوانیزه عایق می شدند. این نکته هم قابل ذکر است که از ورقه گالوانیزه برای مستحکم تر کردن پنجره های UPVC استفاده میشود. نحوه به کار گیری ورق های گالوانیزه به صورت یکسره در داخل پنجره ها می باشد و اینها برای استحکام پنجره بسیار ضروری هستند. از مزایای ویژه پنجره های دوجداره یو پی وی سی سبک بودن اونها می باشد که البته با ورق گالوانیزه استحکام خوبی پیدا کرده اند.

پنجره های UPVC از چه موادی تشکیل شده اند

درزگیر

درزگیرها در پنجره های UPVC نقش بسیار مهمی رو ایفا میکنه و از اجزای اصلی تشکیل دهنده این پنجره ها می باشد و در کنار شیشه های چند جداره ترکیب عایقی بسیار عالی را ایجاد خواهند کرد. درزگیرها به بهتر عایق شدن پنجره ها دربرابر گرما، گرد و خاک، رطوبت و … بسیار کمک می کند.

یراق‌آلات

یراق آلات نیز همیشه جزو اجزاء مهم تشکیل دهنده پنجره ها بوده اند و این ها با توجه به نوع پنجره و محل بکارگیری اون تعریف می شوند و متفاوت هستند. این اجزا باید از استحکام و کیفیت بالایی برخوردار باشند به خاطر اینکه بسیار در معرض کار و باز و بسته شدن های مداوم هستند.

شیشه

شیشه ها همیشه علاوه بر تامین نور مورد نیاز ساختمان در پنجره ها نقش بسزایی رو ایفا می کنند. شیشه ها باید بهترین کیفیت و ضخامت کافی را داشته باشند. در پنجره های دوجداره از شیشه های چندجداره به صورت دولایه با یک لایه گاز خلاء مانند آرگون استفاده می کنند تا بهترین نوع عایق رو داشته باشند و همچین از نظر اقتصادی بسیار مهم است.

 

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول