فروش پروفیل UPVC گئو 

انواع محصولات

در گذشته از توری‌های ساده برای جلوگیری از ورود حشرات و گرد و خاک به داخل منزل استفاده می‌شده است، اما امروزه این نوع توری‌ها جای خود را به توری‌های پلیسه داده است. توری پلیسه در واقع همان کارایی توری‌های قدیمی را دارد، اما با مزیت‌های بیشتر و ویژگی‌های منحصر به فردتر. گذر زمان مزیت‌های بسیاری برای تمام ابزارهای ساختمانی داشته است و توری پنجره نیز از این قائده مستثنی نیست.

توری پلیسه چیست؟

توری پلیسه از جنس پلی استرین ساخته شده است و فریم آن از جنس آلومینیوم است. این نوع از توری‌ها همانند توری‌های قدیمی نیست که تحت تاثیر شرایط آب و هوایی قرار بگیرد و عمر آن کوتاه باشد. توری‌های پلیسه از دوام و کیفیت خوبی برخوردارند و به راحتی می‌توان آن‌ها را تمیز کرد. توری پلیسه با نام‌های دیگری نیز شناخته می‌شود که به آن توری پنجره آکاردئونی و یا توری تاشو نیز گفته می‌شود.

کاربرد توری پلیسه چیست

این توری انعطاف پذیری بالایی دارد و هنگام باز و بسته شدن به راحتی حرکت می‌کند. انواع مختلف توری پلیسه‌ای در قاب‌های آلومینیومی و یو پی وی سی قابل اجرا است و همین‌طور برای پنجره‌های دوجداره نیز قابل استفاده است. نصب راحت، کیفیت خوب و کارایی فوق العاده توری پلیسه سبب شده است تا تقاضا برای این نوع از توری‌ها زیاد باشد. پلی استرین به کار رفته در ساخت توری پلیسه کیفیت بالایی دارد و به راحتی از بین نمی‌رود. این توری آلودگی هوا را جذب نمی‌کند ولی مانند هر وسیله دیگری بعد از مدتی نیاز به تمیز کردن دارد.

نکته‌ای که در رابطه با توری پلیسه وجود دارد این است که استفاده کنندگان این نوع توری‌ها همیشه یک نگرانی از بابت نفوذ حشرات به داخل منزل دارند. اما باید بدانید که نگرانی از بابت ورود حشرات، زمان باز و بسته کردن توری وجود ندارد و وجود تسمه های انعطاف پذیر در این توری ها تمامی درزها را خواهد گرفت و امکان نفوذ هیچگونه حشره‌ای وجود نخواهد داشت.

مهم‌ترین کاربرد توری پلیسه

از جمله مهم‌ترین کاربردهای توری پلیسه که سبب محبوبیت آن در میان دیگر توری‌ها شده است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

به راحتی تمیز می‌شود.

از ورود آلودگی به داخل منزل جلوگیری می‌کند.

از ورود حشرات به داخل منزل جلوگیری می‌کند.

توری پلیسه تحت تاثیر شرایط آب و هوایی و رطوبت و گرما قرار نمی‌گیرد.

به راحتی نصب می‌شود.

توری پلیسه برخلاف دیگر توری‌ها از کیفیت بالایی برخوردار است و نیازی به تعویض زود هنگام آن نیست.

پرکاربردترین نوع توری پلیسه

یکی از جدیدترین و کاربردی‌ترین نوع توری‌های پلیسه که در حال حاضر در بازار موجود است و می‌توانید آن را خریداری کنید توری پلیسه مگنتی است. برای استفاده از این نوع توری احتیاجی به قرار گرفتن آن در تنه پنجره و استفاده از پیچ و مهره نیست. این توری به گونه‌ای طراحی شده است که دارای آهنربا است و به دلیل قابلیت مغناطیسی که دارد به قاب پنجره می‌چسبد.

کاربرد توری پلیسه چیست

نحوه شست و شوی توری پلیسه

توری پلیسه در دو نوع توری پنجره پلیسه‌ای تک فریم و توری پنجره پلیسه‌ای دبل فریم ساخته می‌شود.  توری پلیسه در مقایسه با توری‌های فلزی هیچ گرد و غباری به خود جذب نمی‌کند. استفاده و نصب این نوع توری‌ها در شهرهای آلوده و بزرگ مانند تهران یک مزیت خوب به حساب می‌آید.

شستشو و تمیز کردن هر ساله توری پلیسه برای حفظ کیفیت و شفافیت پلی استایرن به کار رفته در آن توصیه می‌شود. برای شستن و تمیز کردن توری پلیسه لازم است تا فریم آن از قاب پنجره کاملا خارج شود. مشکل‌ترین بخش کار جدا کردن فریم از قاب است. اگر کمی بی‌تجربه هستید نگران نباشید. در ابتدا باید نوع فریم را تشخیص دهید سپس اقدام به جدا کردن آن کنید.

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول