شما تا به حال با پدیده بخار گرفتن پنجره روبرو شده اید، حالا چه در پنجره های معمولی و چه در پنجره های دوجداره، در پنجره های یوی وی سی بعد از بخار گرفتن شما نمی توانید آن را با دستمال پاک کنید! چون بخار نه در لایه بیرونی پنجره و نه در لایه داخل اتاق اتفاق نیفتاده، بله در فضای مابین دو شیشه که عملیات عایق بندی رو انجام میدن اتفاق افتاد است. 

حالا چرا این افتاق می افتد ؟ به خاطر وجود حفره های کوچک و یا آب بندی نشدن و یا نصب غیر استاندارد درب و پنجره دوجداره احنمالا اتفاق افتاده، برای همین همیشه توصیه میشه از پنجره های دوجداره با پروفیل درجه 1 استفاده کنید تا این قبیل مشکلات برای شما هیچوقت پیش نیاید، ما در شرکت صنعتی بهاران صنعت با تولید پروفیل بسیار باکیفیت این مشکلات رو حل نموده ایم و می تونید برای خرید پروفیل upvc از سایت ما اقدام کنید.

اگه پنجره دوجداره بخار بگیره به چه معنا هست ؟

هنگامی که شما روی پنجره upvc بخار می بینید که با دستمال قابل پاک کردن نیست به این معنی است که پنجره دوجداره شما حالت عایقی خودش رو به دلیل خارج شدن گاز آرگون از فاصله بین دو شیشه از دست داده و دیگه به راحتی هر نوع صدا و حرارت رو از خودش عبور میده و عملا پنجره خراب شده و باید به فکر تعویض اون بی افتید. 

اگه پنجره دوجداره بخار بگیره به چه معنا هست

نگران بخار سطح بیرونی نباشید

خوب بعد از شنیدن حرف های بالا این نکته رو هم بدونید که بخار گرفتن سطح بیرونی پنجره یو پی وی سی طبیعی است و دقیقا دلیل محکمی بر سالم بودن و عایق کامل بودن پنجره به خاطر جلوگیری از عبور حرارت به بیرون ساختمان و در نتیجه نگه داشتن هوای گرم منزل می شود. به خاطر اینکه اصلی ترین خاصیت پنجره دوجداره عایق بودن حرارت و جلوگیری از هدرفت انرژی می باشد.

علل بخار گرفتن پنجره دو جداره

در خرید پنجره های دوجداره باید دقت کرد که سازنده از مواد خوب و استاندارد استفاده کرده باشه و اگر در این بین از چسب غیر استاندارد استفاده شده باشد، و یا رطوبت گیر غیر استاندارد داخل اسپیسرهای پنجره یو پی وی سی استفاده شده باشد، و حتی موناتژ غیر اصولی و نادرست پنجره و یا دلیل دیگر استفاده از مواد شوینده شیمیایی برای پاک کردن شیشه دوجداره همه اینها دلایلی بر بخار گرفتن پنجره خواهند بود.

علل بخار زدن پنجره دو جداره

ماده رطوبت گیر پنجره UPVC

ماده رطوبت گیر در پنجره های دوجداره به صورت دانه های ریز هستند که برای جلوگیری از تجمع رطوبت و قطرات آب بین اجزاء پنجره به کار می روند. و بعضی اوقات از آن به عنوان نم گیر پنجره یو پی وی سی هم نامبرده می شود که جهت محافظت پنجره و اجزاء داخلی آن از ورود هرنوع رطوبت و قطرات آب به داخل می باشد و درنتیجه به عایق بودن پنجره کمک شایانی خواهد کرد، البته استفاده از نوع مرغوب آن که در سایت گئو تهیه و تولید می گردد پیشنهاد میشود که استفاده گردد. و در انتها همیشه سعی کنید پنجره های دوجداره رو با مارک های نام آشنا که استاندارد های لازم رو رعایت می کنند تهیه کنید تا در آینده باعث ایجاد هزینه های سربار برای شما نگردد.

 

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول