استفاده از جام بالکن در ساختمان سازی جدید یک نوع نوآوری محسوب می گردد و طراحان ساختمانی برای ایجاد یک محیط امین و زیبا در بالکن ساختمان از این سازه استفاده می کنند. جام بالکن در طراحی بیرونی ساختمان بسیار تاثیر گذار می باشد و معمولا اکثرا این سازه رو می پسند زیرا در کنار زیبایی که دارد و به ساختمان نمایی جالب و درخور شان می دهد می توان از بالکن ساختمان بدون ترس و هیچ مشکلی از منظره بیرون ساختمان لذت برد و در کمال آرامش بیرون ساختمان را نظاره گر باشیم.

جام بالکن چیست و فواید آن در ساختمان

جام بالکن شیشه ای

در ساختمان های مدرن با ارتفاع زیاد تراس و بالکن یک فضای مناسبی برای نوردهی به درون ساختمان فراهم می کند. حال تصور کنید که این فضاهای باز با کمک پنجره های بزرگ و شیشه ای به طور کامل طراحی شوند.

بالکن شیشه ای یا همان جام بالکن در واقع یک سیستم یا پوشش شیشه ای در محوطه بالکن و تراس است که شما با خیال راحت و با ایمنی کامل می توانید نظاره گر تغییرات فصول و شرایط آب و هوایی باشید. این پوشش شیشه ای غالبا به صورت ریلی و یا لولایی نصب می شود.

در طراحی جام بالکن از پنجره های بزرگ شیشه ای با دوام استفاده می شود. در ارتفاعات احتمال ورود گرد و غبار، لانه سازی پرندگان و حشرات موذی به داخل ساختمان زیاد است. برای جلوگیری از ورود این عوامل به داخل ساختمان بالکن شیشه ای گزینه مناسبی است.

مزایای جام بالکن

جام بالکن یا همان بالکن شیشه ای علاوه بر زیبا سازی مکان تراس و بالکن فواید بیشماری دیگری نیز دارد. در فصل تابستان و زمستان با توجه به گرما و سرمای زیاد شما می توانید با سیستم های سرمایشی و گرمایش مناسب در ساختمان از هدر رفتن انرژی در این فضاها جلوگیری کنید. بالکن و تراس از جمله فضاهای خطرناکی هستند که احتمال سقوط افراد در این امکان بالا است.

جام بالکن چیست و فواید آن در ساختمان

با طراحی تراس و بالکن با کمک پوشش شیشه ای می توانید این فضاها را امن تر و زیباتر کنید. در ضمن جام بالکن این امکان را برای شما فراهم می کند که هیچ فضای از ساختمان به هدر نرود و شما بتوانید از کل فضایی که در اختیار دارید نهایت استفاده را ببرید. در بیشتر ساختمان ها از جمله آپارتمان ها و ویلاهای لوکس طراحی جام بالکن بسیار رایج شده است.

ساختار جام‌ بالکن

جام بالکن یا همان بالکن شیشه ای ساختار کاملا شیشه ای دارد. این ساختار شیشه ای، بالکن و تراس را به طور کامل پوشش شیشه ای می دهد. در ساختار و مکانیزم این پوشش شیشه ای از دو پروفیل آلومینیومی افقی در کف و سقف تراس استفاده می شود.

از طرفی برای قرار گیری شیشه های مورد نظر نیز از دو پروفیل آلومینیومی عمودی در دو طرف تراس به کار گرفته می شود. ریل هایی بر روی این پروفیل های برای حرکت شیشه ها به کار برده می شود. برای محافظت شیشه ها بر روی این ریل ها می توان بیان کرد که شیشه ها در نوارهای مخصوصی همراه با بلبرینگ ها جهت ایمنی بیشتر به کار رفته است.

شیشه های به کار رفته در جام بالکن باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد. برای همین امر نیز شیشه های به کار رفته در جام بالکن از جنس شیشه های سکوریت است. برای اینکه این شیشه ها عایق خوبی برای میزان کاهش سر و صدا، رطوبت باشد بهتر است این شیشه ها ضخامتی در حدود ۸ میلیمتر یا ۱۰ میلیمتر داشته باشند.

جام بالکن چیست و فواید آن در ساختمان

در جام بالکن از پنجره های دوجداره استفاده می شود. پنجره های معمولی مقاومت پایینی دارند و در برابر عواملی همچون باد و زلزله به راحتی می شکنند. پنجره های دو جداره در برابر این عوامل مقاومت بالایی دارند و حداکثر طول شیشه های بالکنی در این سیستم حدود ۲۷۰ سانتی متر و در دو نوع گیوتینی حدود ۳۰۰ سانتی متر است.

فواید جام بالکن در طراحی ساختمان

جام بالکن با پوشش شیشه ای کامل فواید بسیاری برای ساختمان دارد. شیشه های به کار رفته در جام بالکن از جنس شیشه سکوریت است که دوام و مقاومت بالایی دارد. به دلیل عایق بندی خوبی که دارد در فصل تابستان و زمستان از هدر رفتن انرژی به طور قابل توجهی جلوگیری می کند.

به دلیل مقاومت بالای شیشه های بکار رفته در آن در اثر ضربه توپ که در بیرون ساختمان به آن اصابت می کند دچار شکستگی نمی شود. از دیگر فواید آن می توان به شست و شوی آسان آن اشاره کرد. می توان با مواد شوینده بیرون و داخل جام بالکن را به راحتی شست. تمیز و پاک کردن شیشه های زمان زیادی نمی برد به این خاطر که این شیشه ها خاصیت ضد لکه دارند و سریع پاک می شوند.

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول