فروش پروفیل UPVC گئو 

انواع محصولات

به خاطر مزایا و مزیت های بیشمار شیشه های دوجداره، خیلی زود این شیشه ها جایگزین شیشه های قدیمی شده اند و در مدت کمی که به بازار آمدند توانستند سهم بزرگی از بازار رو به خودشون اختصاص بدن. این شیشه ها در برار حرارت، صوت عایق بسیار خوبی هستند و در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند.

در کنار مزایای بسیار زیادی که این شیشه ها دارند یکسری معایب نیز را دارا می باشند، یکی از این موارد تمیز کردن این شیشه ها می باشد، تمیز نمودن این شیشه ها معمولا کار دشواری می باشد و مهارت بالایی رو می طلبد. اگر شیشه دوجداره بخار بگیرد مساله بسیار بزرگی است و گاهی اوقات باید شیشه به صورت کامل تعویض گردد تا مشکل حل شوذ.

ولی در هر صورت بخار گرفتن شیشه های دوجداره بدون راه حل نیست و می توان کاری انجام داد تا از هزینه های بسیار بزرگ جلوگیری کرد و در انتها نیاز به تعویض شیشه دوجداره نباشد. برای این کار این مقاله رو به صورت کامل مطالعه نمایید تا مشکل شما مرتفع گردد.

 

 

روش‌های از بین بردن بخار شیشه دوجداره چیست؟

بهترین راه های حذف بخار شیشه‌های دوجداره

در حالت عادی نباید شاهد وجود هیچ‌گونه بخاری روی شیشه دوجداره باشیم، ولی در صورتی ‌که این اتفاق افتاد باید به دنبال راه حل باشیم. پیدا کردن علت بخار کردن شیشه بسیار مهم است. زمانی که در بین دو جداره، بخار آب مشاهده کردید حتما باید به دنبال علت این مشکل و روش‌های از بین بردن آن بروید.

بدترین نوع بخار که از بین بردن آن هم نسبتا سخت است و ظاهر پنجره را زشت می‌کند، بخار زدگی در فاصله میانی دو جداره پنجره است. ایجاد بخار در بین دو جداره شیشه می‌تواند دلایلی مانند شکستن شیشه دوجداره، جنس بی‌کیفیت و نصب نامناسب داشته باشد. در ادامه به شما روش‌هایی برای از بین بردن بخار شیشه دوجداره را معرفی می‌کنیم.

تعویض شیشه

اولین و بی دردسرترین راه برای از بین بردن بخار بین شیشه دوجداره، تعویض شیشه است. تجمع بخار در بین شیشه‌ها نشانه از بین رفتن کارایی و کیفیت شیشه دوجداره است. اگر روی شیشه ترک و یا شکستگی مشاهده کردید باید به این نکته پی ببرید که شیشه دوجداره شما عمر طولانی نخواهد داشت و حتما باید آن را تعویض کنید. در صورتی که عایق‌بندی شیشه دوجداره مشکل داشته باشد، احتمال اینکه بتوان آن را تعمیر کرد و دوباره از آن استفاده کرد زیاد است. اگر شیشه دوجداره شما بخار گرفت و امکان عوض کردن آن وجود نداشت می‌توانید از روش‌های دیگری استفاده کنید.

استفاده از محلول مه خشک‌کن

یکی از روش‌های فنی برای از بین بردن بخار شیشه که البته به افراد فنی توصیه می‌شود، استفاده از محلول مه خشک‌کن است. این محلول برای از بین بردن بخار و قطرات آب جمع شده در فضای بین شیشه دوجداره استفاده می‌شود و استفاده از آن به مهارت و تخصص نیاز دارد. با این روش سوراخی در شیشه ایجاد می‌شود تا با کمک آن، محلول به داخل جداره اسپری شود.

این کار باید بدون هیچ‌گونه آسیب به شیشه انجام شود زیرا در غیر اینصورت با خودتان را برای تعویض کامل پنجره آماده کنید. بلافاصله بعد از اسپری کردن محلول به درون جداره، بخار و عرق جمع شده بین دو جداره خشک می‌شود و ظاهر شیشه کاملا شفاف به نظر می‌رسد. باز هم تاکید می‌کنیم که خودتان این کار را انجام ندهید و احتما ز یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

بهترین راه های حذف بخار شیشه‌های دوجداره

تعویض ارسی یا قاب پنجره

روش دیگری که برای از بین بردن بخار شیشه دوجداره پیشنهاد می‌شود، تعویض قاب یا ارسی پنجره است. اگر پنجره شما دارای قاب متحرک است می‌توانید به جای تعویض کل پنجره فقط قاب آن را تعویض کنید.

پنجره‌های دو تکه معمولا با قاب متحرک ساخته می‌شوند. این پنجره‌ها در دو بخش بالا و پایین حرکت می‌کنند. با کمک این روش می‌توانید از شر صرف هزینه زیاد برای تعویض چارچوب پنجره خلاص شوید.

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول