طرح چوب یو پی وی سی upvc چیست؟

این روزها با توجه به تغییر سلیقه  افراد و پیشرفت تکنولوژی و زندگی انسان ها  انواع مختلفی از پروفیل و پنجره دوجداره تولید می شود که یکی از آنها تولید پروفیل لمینت می باشد که در رنگهای متنوع تولید می شود در این مقاله به بررسی پروفیل لمینت می پردازیم.

روکش و یا لمینت در و پنجره یو پی وی سی upvc

در حالت کلی پروفیل های یو پی وی سی upvc  با رنگ سفید تولید می شوند.اما بسیاری از کارخانه های برای براورده کردن خواسته های مشتریانشان و ایجاد تنوع ظاهری در پروفیل ها روکش هایی را طراحی را برای پروفیل در وپنجره دوجداره تولید می کند به این روکش ها لمینت می گویند.

پنجره دوجداره لمینت

در و پنجره ها از بخش های اصلی هر خانه ای هستند و به دلیل زیبایی و وکاربردی که دارند بسیار با اهمیت هستند.هر خانه ای با توجه به طراحیئ که از قبل مشخص شده است نیاز به در و پنجره ای خاص  دارد که یکی از این راه های برای زیبا تر کردن نمای بیرونی خانه استفاده از پروفیل لمینت است.

پروفیل های لمینت مخصوص در و پنجره های دوجداره با طرح چوب ساخته می شوند وشباهت بسیار  زیادی به پنجره چوبی دارند و علاوه بر داشتن زیبایی، ویژگیهایی مانند ثابت بودن رنگ در آب و هوای مختلف ، ضد خش بودن، دوام و استحکام دارند و به راحتی تمیز می شوند.

uPVC wood design laminate profile

روش های تولید پروفیل لمینت یو پی وی سی upvc

در ادامه مقاله به بررسی روش های تولید پروفیل لمینت می پردازیم:

  • رنگ آمیزی پروفیل

  • لمینت

  • کواکسترود coextrude

رنگ آمیزی پروفیل

یکی از آسان ترین و مقرون به صرفه ترین روش ها، رنگ آمیزی پروفیل با رنگ های پایه آب است. در این روش هیچ گونه تغییری در فرمالاسیون اولیه پروفیل یو پی وی سی upvc  به وجود نمی آید.

روش کار به این صورت است که بعد از برش و مونتاژ پروفیل سفید، پنجره مونتاژ شده را برای رنگ آمیزی به اتاق رنگ انتقال منتقل می کنند، و تمام مراحل رنگ آمیزی در محیطی بدون گرد و غبار با استفاده از پیستوله انجام می شود.

uPVC wood design laminate profile

از معایب اصلی این روش می توان به، آسیب پذیر بودن پوشش رنگی ایجاد شده است اشاره که مراحل حمل و بارگیری را حساس تر می کند  و هرگونه خراش روی سطح پروفیل باعث مشخص شدن لایه سفید رنگ زیرین پروفیل می شود.

لمینت

چوب به دلیل داشتن بافت و رنگ های خاص خود همیشه مورد توجه  مردم برای استفاده در صنعت ساختمان بوده است، اما این علاقه و استقبلال مردم از چوب باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی مانند از بین رفتن جنگل ها و درختان و همچنین افزایش قیمت محوصلات تولید شده می شود

به همین دلیل استفاده از لمینت های طرح چوب با داشتن طیف رنگی بسیار متنوع و همچنین طرح های مختلف از جذاب ترین و پرکاربرد ترین روکش ها در صنعت در و پنجره، و همچنین دیگر بخشهای صنایع ساختمانی به شمار می رود.

 

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول