تولید پنجره upvc

 

در میان انواع پنجره های موجود در بازار، پنجره های دوجداره UPVC از کیفیت و تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند و همین امر سبب شده که خیلی از ماها دوست داشته باشیم نحوه و مراحل تولید اون رو بدونیم. برای ساخت و تولید پنجره های UPVC از ماشین آلات پیشرفته و گران قیمت استفاده میشه. هنگام تولید درب و پنجره دوجداره UPVC در مراحل طی شده باید دقت زیادی رو مد نظر داشت چرا که ایجاد مشکل در هر بخش تولید باعث خراب شدن و از دست رفتن خاصیت پنجره خواهد شد. در این شرکت های زیادی با سرمایه گذاری در این زمینه به تولید درب و پنجره های یو پی وی سی مشغول شده اند همگی سعی دارند بهترین جنس را با بهترین کیفیت ساخت ترکیب کنند و با طی کردن استاندارد های جهانی بهترین نوع کار خود را به دست مشتری برسانند. 

تولید پنجره upvc

مراحل تولید پنجره upvc

همانگونه که بیان کردیم، هنگامی که قصد تولید پنجره upvc را داشته باشیم، چندین مرحله را با دقت و ظرافت طی خواهیم کرد. شرایطی که برای تولید پنجره یو پی وی سی مدنظر قرار می گیرند را در تولید در های یو پی وی سی نیز باید در دستور کار خود قرار دهیم.

 

اندازه گیری

بدون تردید نخستین و یکی از مهمترین قسمت های تولید پنجره upvc و نصب آن ها، اندازه گیری دقیق ابعاد است. با توجه به اینکه تمام مراحل ساخت پنجره upvc با بهره گیری از دقیق ترین دستگاه ها و ماشین آلات مدرن صورت می گیرد باید اطلاعات ورودی را با دقت و ظرافت خاصی به آن ها ارائه دهیم. از این رو مرحله اندازه گیری را همواره به عنوان یکی از مهم‌ترین مراحل عنوان می‌ کنند. بهره گیری از مترهای لیزری در این شرایط اهمیت بالایی دارد. این کار توسط پرسنل و کادر آموزش دیده مجموعه سازوکار با دقت و ریزبینی کامل صورت می پذیرد.

طراحی

به همان اندازه که مرحله اندازه گیری حساس است، در طراحی پنجره های upvc نیز با کاری دشوار مواجه هستیم. یکی دیگر از حساس ترین و دشوارترین مراحل در فرآیند تولید درب و پنجره یو پی وی سی، طراحی است. برش های پروفیل upvc را بر اساس لیستی که به نرم‌ افزار ارائه می دهیم، انجام خواهیم داد. این برش دوسر اتوماتیک با نهایت دقت و ظرافت صورت می گیرد. فراموش نکنید تیم طراحی باید بتواند از نرم افزارهای تخصصی به بهترین شکل استفاده کند. به همین علت ما در مجموعه سازوکار همواره تلاش کرده‌ایم که از یک تیم طراحی با تسلط کامل و تخصص بالا برای تولید پنجره upvc کمک بگیریم. در این بین نرم افزارهای تخصصی و دستگاه‌های CNC به خوبی کمک حال ما هستند.

تولید پنجره upvc

ساخت پنجره یو پی وی سی

پس از آنکه طرح و اندازه های پنجره نهایی شد و اطلاعات مورد نیاز را به دست آوردیم باید آن ها را به ماشین آلات CNC وارد کنیم. رایانه ها قادر هستند داده هایی که دریافت می کنند را به خوبی تجزیه و تحلیل کنند. به همین علت دستورات مورد نیاز را برای ساخت پنجره یو پی وی سی به ماشین آلات ارسال می‌کنند. از این پس تمام مراحل تولید پنجره upvc با کمک دستگاه های کنترلی و به صورت خودکار طی می شوند. پروفیل ها را برای اینکه به یک پنجره استاندارد تبدیل کنیم باید از چند مرحله عبور دهیم.

کنترل کیفیت و رگلاژ

پس از طی کردن مراحل فوق باید در اتاقی دیگر رگلاژ پنجره و کنترل کیفیت آن صورت پذیرد. با توجه به اینکه تولید پنجره یو پی وی سی با حساسیت بالایی انجام می شود، از تست های مختلف و آزمایش های گوناگون بر روی آنها استفاده می شود. شرایطی که کمک می کند پنجره تولید شده از استاندارد بالایی برخوردار باشد. در این اتاق دیوارهای مصنوعی واقع شده‌ اند. این دیوار ها کمک می کنند تا چارچوب‌ های پنجره یو پی وی سی بر روی آن ها سوار شوند. پس از آن تست مقاطع جوش، حفظ شرایط فیزیکی و همچنین مقاومت پنجره در برابر نیروهای مکانیکی خارجی و فشار، مورد آزمایش قرار خواهند گرفت.

نصب پنجره upvc

حال به گام پایانی در فرآیند تولید و نصب پنجره یو پی وی سی رسیده‌ایم. پس از طی کردن تمام مراحل فوق، ما با استفاده از تجهیزات مورد نیاز، نصاب خود را برای نصب پنجره upvc به محل مورد نظر خواهیم فرستاد. نصاب های حرفه ای مشغول در مجموعه سازوکار در این گام نیز می‌توانند از بالاترین استانداردها کمک بگیرند و روی به نصب پنجره upvc بیاورند.

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول