پنجره upvc تک حالته و انواع آن

پنجره های UPVC به صورت انواع مختلف باز شوندگی موجود می باشند، در پنجره UPVC تک حالته این پنجره بر روی یک محور به صورت افقی باز و بسته می شود. در زیر تعدادی از ویژگی های پنجره دوجداره UPVC تک حالته قرار داده شده است :

الف)قیمت مناسب تر و کمتر نسبت به بقيه بازشو ها
ب) امکان تغییر جهت بازشوندگی از سمت راست به چپ و یا چپ بع راست با کمترین زمان و قيمت و همچنین اجرا در محل
ج) امکان تعویض و جایگزینی خیلی راحت و بی دردسر یراق آلات upvc درصورت نياز
د) امکان جابجایی و تعویض به جای پنجره های قدیمی، چون پنجره های قدیمی عموما تک حالته و یک سمت بازشو هستند از پنجره های دوجداره upvc تک حالته به راحتی می توان به جای آنها استفاده کرد. در این موارد، پنجره یو پی وی سی تک حالته گزینه مناسبی است. چرا که این مدل، همان مدل بازشوی کلاسیک پنجره ها میباشد.

پنجره یو پی وی سی تک حالته

یراق آلات پنجره upvc تك حالته

همان طور که در تصویر مشاهده میشود، در این پنجره تک حالته یراق آلات مختلفی به کار رفته و به خوبی به روی پروفیل upvc سوار شده است. لازم به ذکر است منظور از یراق آلات در پنجره یو پی وی سی فقط یک عدد قفل داخلی و دستگیره نمی باشد بلکه یراق پنجره upvc دارای بیش از ۶۰ قطعه می باشد که در کل محیط پنجره کار می شود که یکی از دلایل امنیت بالای این نوع پنجره ها را موجب شده است.

پنجره يو پی وی سی تك حالته در اشکال شکسته

در این تصویر یک پنجره upvc ثابت در وسط و دو پنجره تک حالته در طرفین قرار دارد که در آنها از شیشه دو جداره دودی استفاده شده است و در ضمن مشاهده میشود که این سه پنجره روی یک راستا نبوده و در زوایای مختلف قرار دارند که باعث زیبایی بیشتر پنجره و در نتیجه باعث زیبایی نمای ساختمان میگردد. عموما در استفاده از اشکال هندسی در ساختمان ها از بازشوهای تک حالته استفاده می شود.

اشکال کمانی با پنجره يو پی وی سی تك حالته

در این تصویر همان گونه که مشاهده میشود پنجره های کناری ثابت و پنجره های میانی تک حالته هستند که این پنجره ها بصورت کمانی قرار گرفته اند که به زیبایی ساختمان افزوده است در فرمهای چند ضلعی بازشو ها ی پنجره یو پی وی سی معمولا تک حالته استفاده می شود البته در این مدل میتوان از بازشوهای دو حالته و یا انواع دیگر استفاده کرد ولی همواره بایستی مد نظر داشت که آیا قابلیت بازشوی انتخابی در مدل پنجره ما کاربرد دارد یا نه؟ چرا که تمامی انواع بازشوها در همه طرحهای پنجره ها امکانپذیر نبوده و یا کاربرد ندارد.

پنجره یو پی وی سی تک حالته

پنجره يو پی وی سی تك حالته ترکیبی

در تصویر همانطور که ملاحظه میگردد دو پنجره تک حالته در طرفین و یک پنجره ثابت در وسط سمت پایین و یک پنجره یو پی وی سی سایبانی در وسط سمت بالای تصویر قرار دارد. و میتوان با ترکیب ساده چند مدل از پنجره های تک حالته یو پی وی سی به ترکیب مناسبی از طرح دست یافت.

پنجره يو پی وی سی تك حالته و کشویی

همانطور که در تصویر مقابل ملاحظه میگردد دو پنجره تک حالته درکنار و یک پنجره کشوئی در وسط قرار دارد که به زیبائی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و جلوه بصری زیبائی را به وجود آورده اند.

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول