تفاوت این دو نوع پنجره در نوع پروفیل به کار برده شده در آنها هست، در پنجره های دوجداره از پروفیل UPVC استفاده شده است در حالی که در پنجره های آلومینیومی از پروفیل آلومینیوم استفاده شده است. نکته بعدی در تفاوت قیمت این دو پروفیل می باشد که پروفیل آلومینیوم نسب به پروفیل UPVC گرانتر می باشد چون آلومینیوم فلز گرانی هست در نقطه مقابل پروفیل upvc چون از مشتقات نفتی و پلاستیکی ساخته می شود دارای قیمت مناسب تر و عایق بهتری نیز دارد . حالا سوال اینجاس از کدام استفاده کنیم ؟

پروفیل اصلا چی هست؟

پروفیل را می توان در دو معنی متفاوت در صنعت بیان کرد. در تعریف اول به مبله های با مقطع ثابت و طول متفاوت و استاندارد پروفیل می نامند، و در تعریف دوم به به تصویری از یک ساختمات که یک طرف آن نمایش داده میشه پروفیل میگن، بیشتر قطعه هایی که ما می بینیم اکثریت بهشون پروفیل میگن. به عنوان مثال میلگرد خودش یک نوع پروفیل هست.

پروفیل UPVC بهتر است یا پروفیل آلومینیوم

پروفیل در و پنجره را بشناسید

پروفیل هایی که در ساخت پنجره ها و درب ها استفاده میشن رو به اصطلاح پروفیل درب و پنجره می گن. ما برای نگه داشتن شیشه بر روی پنجره و یا درب چه در پنجره های دوجداره و چه در پنجره های عادی به پروفیل نیاز داریم. در پنجره های عایق، باید پروفیل به کار برده شده بتواند انرژی رو حفظ کنه و از وارد شدن صدا و گرد و غبار به داخل جلوگیری کنه و عایق مناسبی باشه.

پروفیل یو پی وی سی و ویژگی های آن

یو پی وی سی یک نوع پلاستیک حرارت دیده می باشد که به اختصار بهش ترموپلات گفته میشه که این پلاستیک به وسیله اکسترودر شدن به اشکال و ضخامت های مختلف که همان پروفیل نامیده میشه تبدیل می گردد. در ساختمان سازی های جدید که صورت میگیرد از این ماده به عنوان ماده ای که نیاز کمی به تعمیر و نگهداری میشه استفاده های بسیار زیادی می گردد.

آشنایی با آلومینیوم و پروفیل آلومینیومی

آلومینیوم از دیرباز در صنایع مختلف مورد استفاده به عنوان منعکس کننده نور و غیر مغناطیسی بودن قرار می گرفته و از نظر بعضی خواص شبیه نقره می باشد. چگالی آلومینیوم بسیار کنپمتر از سایر فلزات و تقریبا یک سوم اونها می باشد. بعد از فلز آهن از آلومینیوم بیشترین استفاده در صنعت و ساختمان سازی را دارا هست، و به عبارت دیگه فلز آلومینیوم پرکاربردترین فلز غیر آهنی میشه نامید که در تمامی صنعت ها مورد استفاده های مختلفی قرار میگیره. 

پروفیل UPVC بهتر است یا پروفیل آلومینیوم

بین پروفیل UPVC و آلومینیوم کدوم رو انتخاب کنیم؟

پروفیل UPVC از مزیت های بالای عایقی برخوردار می باشد و بزرگترین مزیت اون رو میشه قابلیت بازیافت بالای آن اشاره کرد. این پروفیل به راحتی قابل بازیافت می باشد این محصول عمر بسیار طولانی دارد و علاوه بر اون بعد از پایان عمر اون به هر دلیلی مثل تخریب ساختمان پروفیل آن قابل بازیافت و استفاده دوباره می باشد و در اینصورت برای محیط زیست آسیپ کمتری نیز به ارمغان می آورد.

در نقطه مقابل استفاده از فلز آلومینیوم به تنهایی مشکلی برای محیط زیست ندارد و آسیبی وارد نمی کند ولی برای اینکه استحکام این فلز رو بالا ببرند به آن افزودنی هایی اضافه می کنند که باعث ایجاد آلودگی های شدید و بسیار جدی برای محیط زیست می گردد. وقتی پروفیل آلومینیوم آتش می گیرد از خود گازهای سمی منتشر می کند و در نقطه مقابل پروفیل یو پی وی سی در هنگاهم آتش سوزی هیچ نوع گاز سمی از خود منتشر نمی کند.

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول