برای ایجاد یک خط تولید باید خیلی موارد را در نظر گرفت و مستلزم این است که یک سری موارد رو از قبل داشته باشیم. از مواردی که حائز اهمیت است می توان به مکان تولیدی و تجهیزات مورد استفاده می باشد. ولی شاید این مورد را بتوان جزو مهمترین موارد دانست و آن نیروی کار و کارمندان این مجموعه خواهد بود چراکه نیروی متخصص شالوده اصلی هر تولیدی خواهد بود. ما در اینجا تمامی زوایای مورد نیاز برای خط تولید درب و پنجره UPVC را مورد بررسی قرار خواهیم داد و میزان فضا و یا نیروی انسانی مورد استفاده رو مشخص خواهیم کرد.

حداقل فضای مناسب برای خط تولید درب و پنجره یو پی وی سی

در هر کارخانه‌‌ای تعمین فضای موردنیاز یکی از مهم‌ترین مسائل است. در قانون نیز الزاماتی برای این موضوع در نظر گرفته شده است. برای مثال حداقل فاصله مجاز میان پل‌ها و قفسه‌ها چیزی در حدود ۷۵ سانتی متر است. همچنین در صورتی که قفسه وجود نداشته باشد، از کف زمین باید فاصله را در نظر گرفت. دستگاه‌های تولید درب و پنجره یو پی وی سی نیز باید فاصله مناسبی از یکدیگر داشته باشند. این دستگاه‌ها به طور معمول ابعاد بزرگی دارند. همین موضوع موجب شده سوله‌های تولید یو پی وی سی بزرگ و کشیده باشند.

درباره خط تولید درب و پنجره یو پی وی سی

انبار نگهداری درب و پنجره UPVC نیز برحسب اندازه درب و پنجره‌های تولید شده اندازه گیری می‌شود. اما درباره حداقل فضای موردنیاز انبارکردن این درب و پنجره‌ها باید گفت ابعاد انبار باید طوری باشد که کارگران بدون مشکل بتوانند محصولات را جا به جا کنند. انبار نگهداری مواد اولیه بهتر است در فاصله مناسبی با کارگاه قرار گیرد. در صورتی که این فاصله بسیار کوتاه باشد، احتمال بروز حادثه افزایش می‌یابد. اگر این فاصله بیش از اندازه باشد نیز حمل و نقل مواد اولیه با مشکل مواجه می‌شود. از سوی دیگر هرچه فضای بیشتری داشته باشید مواد اولیه بیشتری خواهید داشت. بنابراین تولید شما دقیق‌تر و ساده‌تر خواهد بود.

تعداد کارگر مورد نیاز خط تولید درب و پنجره یو پی وی سی

دستگاه‌های مختلفی هستند که در این کارگاه‌ها فعالیت می‌کنند. تعداد بالای دستگاه‌ها موجب شده تعداد کارگران کاهش یابد. از این رو به طور کلی حداقل به ۴ کارگر برای شروع به کار خط تولید درب و پنجره یو پی وی سی نیاز دارید. البته باید بدانید که دو سر یا تک سر بودن کارگاه نیز در تعداد کارگران موردنیاز دخیل است. در صورتی که کارگاه تولید درب و پنجره یو پی وی سی شما تک سر باشد، به یک سرکارگر و سه نفر کارگر نیاز خواهید داشت. به همین شکل اگر کارگاه تولیدی شما دو سر باشد، به یک سرکارگر و چهارکارگر نیاز خواهید داشت. لازم به ذکر است که این تعداد به صورت حداقلی بیان شده اند.

درباره خط تولید درب و پنجره یو پی وی سی

اگر به دنبال چاشنی نوآوری و کمی خلاقیت و به طبع افزایش فروش هستید، می‌توانید در کنار کارگاه شرکت خود را نیز راه اندازی کنید. در شرکت‌هایی که اقدام به ارائه این محصول می‌کنند، به حداقل سه نفر با تخصص‌های مختلف از جمله مدیر فروش و طراح داخلی لازم است.

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول