پنجره ها علاه بر اینکه بر زیبایی ساختمان تاثیر بسزایی می گذارند در جلوگیری از هدر رفت انرژی و همچنین تامین نور ساختمان و کمک به تهویه مطبوع ساختمان نیز کاربرد دارد. استفاده از مواد غیر استاندارد و نامرغوب باعث هدرفت انرژی و مشکلات عدیده برای ساختمان خواهد شد. که در این بین یراق آلات استفاده شده در درب و پنجره ها بسیار اهمیت دارند چون هرچه با کیفیت و استاندارد باشند طول عمر پنجره نیز به همان نسبت بالاتر خواهد رفت. مخصوصا در پنجره های دوجداره این امر بسیار با اهمیت خواهد بود .

انواع دستگیره پنجره دوجداره

خوب طبق گفته های پیشین دستگیره در پنجره دوجداره نقش بسیار با اهمیتی دارد و قیمت پنجره ها معمولا با توجه به نوع دستگیره به کار برده شده در آن دستخوش تغییر قیمت خواهند شد. که یکی از وظایف اصلی دستگیره پنجره بالا بردن امنیت کلی پنجره می باشد. در پنجره های UPVC دستگیره ها با ویژگی های خاصی ساخته می شوند که در زیر به آن اشاره می کنیم :

انواع دستگیره پنجره دوجداره

1. دستگیره یک طرفه

2. دستگیره دو طرفه

3. دستگیره باریک دو طرفه

4. دستگیره مخفی

5. دستگیره درب سرویسی

6. دستگیره درب سوئیچی

7. دستگیره درب موشکی

8. دستگیره درب هتلی

دستگیره یک طرفه

یکی از پرکاربردترین انواع دستگیره ها می باشد که مناسب استفاده در پنجره های دوجداره لولایی و یک طرف باز شو می باشد، به خاطر اینکه میشه از یک طرف پنجره رو باز و بسته کرد. 

دستگیره دو طرفه

اگه پنجره UPVC نیاز باشد که از دو طرف باز بشه از نوع دستگیره دوطرفه باز شونده استفاده می گردد، در بخش بالایی دستگیره دوطرفه قفلی اون گزاشته شده و این مدل زیاد امنیت بالایی ندارد چون قفل آن به راحتی باز میشود.

دستگیره باریک دو طرفه

دستگیره باریک دوطرفه دقیقا مشابه دستگیره دوطرفه کاربرد دارد و عملکرد اون شبیه قبلی می باشد و فقط تفاوتش در شکل ظاهری اون هست و پیچ و هندل این دستگیره باریکتر می باشد.

دستگیره مخفی

اگه پنجره دوجداره UPVC از نوع ریلی باشه بهترین دستگیره برای اون دستگیره مخفی می باشد با خاطر اینکه اگه از مدل های قبلی استفاده بشه اون دستگیره باعث میشه لنگه دیگه پنجره باز نشه.

دستگیره درب سرویسی

دستگیره های درب سرویسی در پنجره های دوجداره UPVC که به صورت دوطرفه باز میشن کاربرد دارد و فقط در یک طرف آن قفلی تعبیه شده تا بشه پنجره رو قفل کرد.

دستگیره درب سوئیچی

دستگیره های درب سوئیچی بسیار شبیه دستگیره های سرویسی می باشند و فقط تفاوت اونها در نوع سلندر قفل و کلیدشون می باشد. این مدل مناسب پنجره های دوجداره دوطرف باز شو می باشد و بیشتر کاربرد در تراس و بالکن هست.

انواع دستگیره پنجره دوجداره

دستگیره درب موشکی

کارایی دستگیره موشکی، به شکل فنری بوده و زمانی که درب بسته می‌شود، فنر زبانه قفل را وارد جای قفل می‌کند. با کشیدن اهرم زبانه به سمت عقب حرکت کرده و قفل آزاد شده و پنجره باز می‌شود. اکثریت کاربرد این مدل دستگیره، برای پنجره‌هایی که دسترسی به آن‌ها کمی دشوار است.

دستگیره درب هتلی

این مدل دستگیره ها فقط مختص هتل ها می باشد به خاطر اینکه به راحتی توسط افراد مخصوصا کودکان باز نگردد و امنیت اتاق رو برقرار کند. و معمولا فاقد اهرم بازشونده می باشد.

 

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول