یکی از مزیت های ویژه درب و پنجره های دوجداره یو پی وی سی کاهش بسیار زیاد انتقال حرارت بین فضای بیرون و داخل می باشد. و در وحله دوم جلوگیری از انتقال گرد و غبار به داخل و همچنین عایق بودن در برابر صدا و جلوگیری از ورود صدا به داخل از ویژگی های بارز پنجره های UPVC یا پروفیل یو پی وی سی می باشد. البته در نظر داشته باشید هر پنجره دوجداره ای هم عایق صدا نیست ولی پروفیل هایی که در شرکت ما تولید میشه تماما عایق صدا می باشند و می تونید برای خرید پروفیل upvc از سایت گئو اقدام کنید تا علاوه بر کیفیت بالاتر از قیمت مناسب تر هم استفاده کرده باشید.

عایق بودن پنجره و کاهش مصرف انرژی

از ویژگی های پنجره های دوجداره با پروفیل یو پی وی سی برای شما گفتیم و این پنجره ها باعث انتقال حداقل انرژی به بیرون و در نتیجه کاهش مصرف سوخت و انرژی در ساختمان شما می گردد و از نظر اقتصادی در بلند مدت بسیار برای شما مثبت خواهد بود. همچنین این پنجره ها با توجه به نوع طراحی و جنس بکار برده داخل آنها از ورود آلودگی، سر و صدا، گرد و خاک و سرما و گرما به داخل جلوگیری می کنند. این پنجره های دوجداره معمولا از یراق آلات و لاستیک درزگیر همراه با قاب و شیشه کیفیت بالا تهیه میشن و شیشه اینها معمولا بین 4 تا 6 میل هستند و در فضای بین دو شیشه درونی و خارجی یک نوع گاز به نام آرگون تزریق میشه که به صورت کاملا حرفه ای عملیات عایق بودن صورت بپذیره.

عملکرد پنجره دوجداره

نحوه کار و ساختار کلی پنجره های عایق دوجداره upvc

در ساختار کلی پنجره های دوجداره معمولا از دو لایه شیشه استفاده میشه که مابین آن رو با گازی مثل گاز آرگون پر می کنند، و همچنین جنس پروفیل بکار رفته در این پنجره ها معمولا پروفیل یو پی وی سی می باشد. برای توجیه اینکه چرا وسط دو شیشه از گاز آرگون استفاده میشه باید اینو بگیم که شیشه به خاطر خاصیتی که داری مقداری از دما و نور اطراف خود رو به داخل راهنمایی میکنه و وقتی بین دو شیشه فاصله باشه و وسط اونها با گاز عایقی مثل گاز آرگون پر شده باشه این مقدار هدایت انرژی بسیار ناچیز و کم و عملا در حد صفر خواهد شد. 

عملکرد پنجره دوجداره

نحوه عملکرد گزمایی پنجره دوجداره

میزان عایق بودن پنجره های دو جداره بر اساس فاصله بین دو جداره شیشه آنها سنجیده میشه، اگه این فاصله درست رعایت نشه دچار مشکل خواهد شد و این فاصله به صورت استاندارد معمولا بین 16 تا 19 میلیمتر می باشد و در وحله بعد نوع تزریق و جنس گاز به کار رفته در این نوع پنجره ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. گازی که به کار میرود باید قابلیت عایق بالا و رسانایی بسیار پایین داشته باشه تا بتواند در برابر گرما و سرما و شرایط جوی بهترین عملکرد رو از خودش نشون بده و فعلا اکثرا از دو گاز آرگون و کریپتون در پنجره های upvc استفاده می کنند.

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول