کودکان همیشه پر شور و هیجان هستند، و بسیار ماجراجو و کنجکاو و دوست دارند از همه چیز سر در بیاورند. و معمولا کودکان از عوامل خطر زا و مواردی که برای آنها خطرناک هستند اطلاعی ندارند و درک درستی از ترس ندارند و بنابراین در اتاق کودک استفاده از یک پنجره با کیفیت که در کنار عایق گرما و صدای مناسب بودن دارای امنیت خوب باشد بسیار با اهمیت می باشد. و معمولا استفاده از پنجره دوجداره UPVC بسیار پیشنهاد می گردد.

پدر و مادرها معمولا از تنها بودن کودکان در اتاق ترس دارند و امنیت اتاق کودک بسیار برای آنها با اهمیت می باشد و والدین معمولا دوست دارند در کنار زیبا بودن دکوراسیون اتاق کودکشان امنیت بالایی هم داشته باشد که لزوم استفاده از یک پنجره با کیفیت و با امنیت بالا بسیار با اهمیت می باشد.

بهترین نکات برای انتخاب پنجره مناسب اتاق کودک و نوزاد

اهمیت ایمنی پنجره در طراحی اتاق کودک و نوزاد

امروزه با توجه به رشد جمعیت و همچنین شرایط اقتصادی، زندگی افراد در جامعه به سمت آپارتمان نشینی سوق پیدا کرده است. در طراحی خانه های آپارتمانی بیشتر از پنجره های تمام قد و متوسط در طراحی اتاق ها به کار رفته است.

به طور مسلم انتخاب اتاق کودکان با وجود این پنجره ها کمی نگران تر به نظر می رسد به این خاطر که کودکان مایل هستند بدون اینکه از ساختمان بیرون بروند با باز کردن پنجره از رویدادهای درون کوچه با خبر شوند.

نکات کلیدی در انتخاب پنجره مناسب اتاق کودک و نوزاد

طراحی زیبا و ایمنی بالای پنجره ها در اتاق کودک و نوزاد اهمیت بالایی دارد. برای همه والدین ایجاد یک فضای امن با انتخاب پنجره مناسب اتاق کودک و نوزاد از اهمیت بیشتری برخوردار است.

امروزه بیشتر والدین در انتخاب پنجره ها برای طراحی منزلشان و حتی اتاق خواب و اتاق کودک ترجیح می دهند دیگر از پنجره های معمولی استفاده نکنند.

با پیدایش پنجره های دوجداره در صنعت درب و پنجره امروزه افراد تمایل زیادی دارند تا از پنجره های دو جداره در طراحی منزلشان به کار ببرند. انتخاب یک پنجره مناسب برای اتاق کودک و نوزاد علاوه بر حفظ ایمنی با یک سری از نکات نیز همراه است.

نوردهی مناسب

پنجره مناسب اتاق کودک و نوزاد باید نوردهی خوبی داشته باشد. همان طور که گیاهان برای رشد و نمو نیازمند نور طبیعی خورشید هستند کودکان نیز به نور طبیعی احتیاج دارند.

پنجره هایی که نور دهی خوبی نداشته باشند موجب تاریکی محیط اتاق می شوند و فضای اتاق را گرفته و دل گیر می کنند. برای رشد نوزاد و همچنین خلاقیت کودکان باید پنجره ها نوردهی خوبی داشته باشند.

بهینه تر کردن مصرف انرژی

در فصل تابستان و زمستان بخش وسیعی از انرژی گرما و سرما از طریق پنجره ها به بیرون منتقل می شود. کودکان بدن حساسی دارند و زود به بیماری مبتلا می شوند.

در نبود پنجره مناسب اتاق کودک و نوزاد بخش وسیعی از انرژی از طریق پنجره ها به بیرون هدایت می شود در نتیجه مصرف انرژی در این فصول افزایش می یابد.

بهترین نکات برای انتخاب پنجره مناسب اتاق کودک و نوزاد

عایق صدا در پنجره مناسب اتاق کودک و نوزاد

خواب در رشد کودک و نوزاد اهمیت بالایی دارد. اگر منزل شما در یک محیط شلوغ و پر از سرو صدای خیابان قرار دارد و یا اینکه بازی کردن بچه ها در درون کوچه سرو صدایی زیادی را ایجاد می کند.

بهتر است برای حفظ آرامش و خواب کودک و نوزاد خود، در اتاق پنجره هایی را به کار ببرید که عایق صدای خوبی داشته باشند و صدای بیرون را به داخل اتاق منتقل نکند.

قفل مناسب

 یکی از نکات مهم در انتخاب پنجره مناسب اتاق کودک و نوزاد قفل مناسب است. عموما بچه ها در طول روز فعالیت بیشتری دارند و به قول معروف شیطون هستند. شیطنت کودکان آنها را وادار به کارهای خطرناک می کند.

عایق مناسب جلوگیری از نفوذ رطوبت

با توجه به تغییرات فصلی و شروع فصل زمستان احتمال نفوذ رطوبت به داخل اتاق کودکان وجود دارد. کودکان اگر در معرض رطوبت قرار بگیرند سریع بیمار می شوند.

در انتخاب پنجره مناسب اتاق کودک و نوزاد باید دقت داشته باشید که پنجره ای مناسب اتاق کودکان است که عایق رطوبتی مطلوبی داشته باشد.

پنجره های بدون بازشو

بیشتر والدین با توجه به فراهم کردن ایمنی بالای اتاق کودکان ترجیح می دهند که از پنجره هایی در طراحی اتاق کودک خود به کار ببرند که سیستم بازشو نداشته باشد.

پنجره های بالا باز شو

در برخی از پنجره های دو جداره طراحی به خصوصی به کار رفته است که پنجره از طرف بالا باز می شود. در این مدل از این پنجره ها کودکان به سختی می توانند پنجره را باز کنند و همین امر موجب ایمنی بیشتر اتاق کودک و نوزاد می شود.

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول