نرده های شیشه ای همانند سایر نرده ها علاوه بر خاصیت حفاظتی که دارند جهت زیبایی نیز کاربردهای فراوانی دارند، این نرده ها نیز مانند سایر نرده ها در هنگام نصب باید قوانین و استانداردهای خاصی لحاظ شود. و در هر ساختمان باید نصبت به جای مورد اجرا و شرایط سکونت آن این استانداردها متاوقت می باشد. یکی از اصلی ترین قوانین و مواردی که در نصب نرده های شیشه ای مورد توجه قرار می گیرد ارتفاع استاندارد برای این نرده ها می باشد.

در عصر کنونی به خاطر پیشرفت تکنولوژی و در کنار آن متحول شدن صنعت ساختمان سازی می توان از المان های کاربردی برا هرچه زیباتر شدن ساختمان استفاده کرد و یکی از این المان ها استفاده از نرده های شیشه ای می باشد. این نرده ها با طرح های زیبایی که دارد و همچنین به خاطر استفاده از شیشه های دوجداره از استحمام بسیار بالایی برخوردار هستند می توانند زیبایی خاص و امروزی را به ساختمان شما بدهد.

میزان ارتفاع استاندارد نرده شیشه ای راه پله چقدر است؟

نرده ها از مهم ترین الزامات راه پله محسوب می شود و در نظر گرفتن میزان استاندارد ارتفاع نرده راه پله در زمان ساخت آن جهت حفظ امنیت و سلامت افراد اهمیت بسزایی دارد. به طور کلی استاندارد ارتفاع نرده راه پله از پله ها باید حداقل ۹۰ سانتی متر باشد و فاصله بین دو نرده عمودی نصب شده باید بیشتر از ۱۱ سانتی متر باشد. طبق ضوابط ارتفاع نرده راه پله، فاصله المان های به کار رفته در آن می بایست می بایست از ۱۱ سانتی متر کمتر باشد تا سرکودکان از آن عبور نکرده و خطرآفرین نباشد. به طور کلی ارتفاع نرده راه پله طبق مقررات ملی ساختمان معمولا بین ۷۵ تا ۱۱۰ سانتی متر است.

نرده های شیشه ای و ارتفاع استاندارد نرده شیشه ای

آیا ارتفاع استاندارد برای همه نرده های شیشه ای یکسان است؟

نرده های شیشه ای موجود در بازار دارای ارتفاعی بین ۸۰ تا ۱۲۰ سانتی متر هستند. تعیین ارتفاع موردنیاز جهت نصب نرده به عوامل مختلفی بستگی دارد و شرایط محیطی، کاربری نرده و محل نصب آن نقش بسیا پررنگی در مشخص کردن عدد مربوط به ارتفاع دارند. نکته حائز اهمیت در این رابطه این است که نوع نرده انتخابی تاثیری در تعیین ارتفاع جان پناه ندارد. یعنی در صورتی که برای محافظت از افراد و ممانعت از سقوط ناخواسته آن ها، نرده شیشه ای مدنظر باشند، هر نوع از این محصول قابلیت اجرا دارد و محدودیتی در انتخاب وجود ندارد.

نرده های شیشه ای و ارتفاع استاندارد نرده شیشه ای

ضوابط ارتفاع نرده راه پله

راه پله بخش مهم هر ساختمان محسوب می شود که در ساخت و تایید نهایی ساختمان به عنوان برگه پایان کار، رعایت ضوابط راه پله بسیار مهم می باشد. ارتفاع نرده ها با توجه به سلیقه ی کارفرما و نوع کاربری نرده مشخص می شود. اما شهرداری اندازه ی ارتفاع استاندارد نرده راه پله را در نظر گرفته است. طبق استاندارد های ذکر شده برای نرده راه پله ها ارتفاع لازم نرده ۸۰ تا ۱۱۰ سانتی متر است.

ارتفاع استاندارد نرده جهت ایجاد امنیت برای تمامی اقشار و گروه سنی تنظیم می گردد. چنانچه نرده ها بر اساس استانداردهای تعیین شده تولید و نصب گردند علاوه بر ایمنی که ایجاد می کند زیبایی فضا را نیز دوچندان می کند. تمامی اجزای ساختمان از پی ریزی تا ارتفاع نرده ها دارای ضواط و استانداردهایی می باشد که می بایست رعایت شود تا یک ساختمان بتواند برگه پایان کار خود را دریافت کند.

نرده های شیشه ای و ارتفاع استاندارد نرده شیشه ای

ارتفاع استاندارد نرده به چه عواملی بستگی دارد؟

جهت تعیین ارتفاع نرده های شیشه ای، عامل تعیین کننده اصلی، مکان نصب و بکارگیری آن است. چنانچه نصب نرده ها به عنوان جان پناه در پشت بام مدنظر باشد، ارتفاع استانداردنرده جهت نصب ۱۲۰ سانتی متر خواهد بود. این عدد در تمامی بام ها لازم الاجرا است و انتخاب نرده هایی به ارتفاع کمتر در این مورد نادرست است و ایمنی لازم را در هنگام بروز حادثه ایجاد نخواهد کرد، همچنین طبق مقررات ارتفاع نرده جهت نصب در راه پله و سایر سطوح شیب دار ۹۰ سانتی متر است. الیته این عدد میزان حداقل ارتفاع می باشد و انتخاب نرده های با ارتفاع بیشتر بلامانع خواهد بود.

نرده های شیشه ای و ارتفاع استاندارد نرده شیشه ای

 

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول