پنجره‌ها، راهی به سوی دنیاهای دیگه هستن. راهی که پنجره ها می‌تونن برای ما گرم و دلپذیرش کنن یا سرد و پیچیده. انواع طرح های پنجره چوبی هم از این قضیه خارج نیستن و ما رو به دل طبعیت میبرن.

در این مقاله میتونین انواع پنجره چوبی سنتی و یا مدرنِ متناسب با سلیقه و سبک مورد نظر خودتون رو با کمی راهنمایی و مطالعه پیدا کنین. سپس با خلاقیتی که دارین، دنیای بیرون رو با رویاهای خودتون همرنگ کنین.

انواع طرح‌های پنجره چوبی سنتی

یکی از جذابیت‌های انواع پنجره چوبی قدیمی، تزئین آن‌ها با شیشه‌های رنگی، برای خلق اشکال مفهومی‌ست. جلوه و حیاتی که این پنجره به دکوراسیون داخلی خانه بخشیده، خیلی چشمگیر و بی نظیر هست.

انواع طرح‌های پنجره چوبی سنتی

استفاده از انواع طرح‌های درب و پنجره چوبی برای نمای خارجی ساختمان، علاوه بر هزینه کمتر نسبت به سنگ‌های معدنی گران‌قیمت، جلوه منحصر به فردتری رو هم ایجاد می‌کنه. مانند پنجره‌های طراحی شده در عکس زیر که در قسمت بالایی به شکل منحنی هستن.

انواع طرح‌های پنجره چوبی سنتی

اگه از جمله افرادی هستید که ترجیح می‌دید نمای ساختمان شما با جذابیت‌های طبیعی و گلدان‌های زنده تزئین بشه، انواع طرح‌های پنجره‌های چوبی قدیمی، انتخاب مناسبی هستن.

انواع طرح‌های پنجره چوبی سنتی

پنجره‌های چوبی قدیمی نیاز به رنگ‌های فانتزی یا شیشه‌های آینه‌ای ندارن، یک طراح ماهر می‌تواند با خلق اشکال مشبک، پنجره‌ای ساده رو به هنری ستودنی تبدیل کنه.

انواع طرح‌های پنجره چوبی سنتی

استفاده از چوب‌های طرح‌دار برای ساخت پنجره‌های چوبی، یکی از روش‌های رایج در معماری خانه‌های قدیمی‌ هست. این طرح‌های ابر و بادی یا چند رنگ، می‌توانند اشکالات ظاهری ساختمان رو مخفی کنن. مثل لوله بالای این پنجره که به رنگ ابر و بادی چوب های پنجره در اومده و دیگه دیده نمیشه.

انواع طرح‌های پنجره چوبی سنتی

از گذشته تا الان، نجاری به عنوان شغلی خلاقانه، در بین سایر مشاغل خودنمایی میکنه. هنرمندان در این حوزه علاوه بر اینکه پنجره های چوبی طراحی می­کنن، طراحی نمای خارجی خانه رو هم برعهده دارن.

در گذشته در و پنجره‌های چوبی سنتی، معمولاً به صورت بلند یا قدی طراحی می‌شدن، شاید به این علت که تنها نمای بیرونی قابل استفاده برای خانه ها در قدیم، این طرح‌های هنرمندانه چوبی بودن.

انواع طرح‌های پنجره چوبی سنتی

انواع پنجره‌های چوبی ایمن

اگه تصور می‌کنید پنجره‌های چوبی امنیت کافی رو برای خانه‌های شما فراهم نمی‌کنن، راه هایی وجود دارن که نشان میدن ایمنی پنجره شما پا به پای زیبایی ظاهری اون، قابل تأمین هست. نمونه هایی از این راه های تامین امنیت پنجره های چوبی رو در ادامه به شما میگیم.

انواع طرح‌های پنجره چوبی سنتی

به عنوان بهترین راه حل، پنجره های چوبی امکان نصب حفاظ‌های فلزی رو برای احساس امنیت بیشتر فراهم می‌کنن. این پنجره ها قابلیت نصب حفاظ های فلزی رو در زیر درب های خودشون دارن.

اگر به خاطره‌های قدیمی رجوع کنید، یکی از جذابیت‌های خانه‌های قدیمی، پنجره‌هایی با حفاظ‌های چوبی رنگی بودن که نمای هر خانه رو از سایر خانه‌های محل متفاوت می‌کردن. حفاظ های چوبی یا همان پنجره های مشبک، راه حل دیگه ای برای تامین امنیت پنجره های چوبی هستن.

انواع طرح‌های پنجره چوبی سنتی

انواع پنجره مشبک چوبی، به خاطر حالت برجسته ای که دارن، شرایط و فضایی رو هم برای طراحی، رنگ آمیزی و زیباسازی بیشتر محل این پنجره ها فراهم می‌کنن. مثل این چهار ضلعی آبی ساده که تبدیل به یک دکور هنری زیبا، برای دیوار بیرونی محل نصب پنجره شده.

انواع طرح‌های پنجره چوبی سنتی

در خاطرات کودکی اغلب ما، اتاق‌های پرنسس های کارتون های عاشقانه، پنجره‌های چوبی زیبایی به همراه گل های رنگی داشتن. معمولاً هم، نقش اصلی داستان با بازکردن درب محافظ پنجره اتاق خود، روز رو شروع می‌کرد. این تصویر به زیبایی کارتون‌های دوران کودکی نیست؟

 

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول