در اکثر مواقع پنجره ها نیاز به تعمیر و نگهداری دارند و بسته به نوع آن این زمان تغییر می کند در این میان پنجره های UPVC نیز از این قانون مستثنی نیستند و نیاز به تعمیر و تعویض دارند، از شایع ترین مشکلات پنجره های یو پی وی سی مشکل باز و بسته شدن پنجره می باشد. 

دلایل بسته نشدن پنجره یو پی وی سی

پنجره دوجداره از چه اجزایی تشکیل شده است؟

پنجره های دوجداره UPVC دارای اجزاء مختلفی می باشند که چند جزء آن اصلی و با اهمیت می باشد و اگر این قطعات با کیفیت پایین و یا مورد دار ساخته و نصب شوند باعث ایجاد اختلال در کارکرد پنجره می گردند. گاهی اوقات فرد خریدار با دیدن قیمت پایین تر اقدام به خرید پنجره می کند ولی به این نکته توجه نمی کند که این ارزانی به خاطر استفاده از مواد اولیه درجه 2 و بی کیفیت هست که به مرور زمان خرج بسیاری روی دستش خواهد گذاشت.
پنجره دوجداره از 4 بخش اصلی تشکیل می‌شود:
·        چهارچوب پنجره دوجداره
·        شیشه‌های دوجداره
·        یراق آلات که شامل دستگیره، لولاها و .. است
·        پروفیل در و پنجره که از جنس یو پی وی سی است

دلایل بسته نشدن پنجره دوجداره چیست؟

بهم خوردن رگلاژ پنجره دوجداره

اگه شما مدت طولانی پنجره دوجداره UPVC رو باز بزارید احتمال اینکه ریگلاژ آن بهم بخوره بسیار زیاد هست و در این صورت پنجره به سختی بسته می شود و هر چه سریعتر باید برای رفع و ریگلاژ آن قدم بردارید تا از بهم ریختن بیشتر پنجره جلوگیری کنید. اگه در موقع خرید شما پنجره UPVC با کیفیت خریداری کرده باشید این پنجره پیج مخصوص ریگلاژ دارد و خیلی راحت با یک آچار می توانید آنرا ریگلاژ کنید. اما در غیر اینصورت باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

دلایل بسته نشدن پنجره یو پی وی سی

سرد و گرم شدن پروفیل در و پنجره و خارج شدن از حالت اصلی

تغییر شکل بر اثر گرما و سرما در هر نوع پنجره ای وجود دارد و این مورد در پنجره های UPVC نیز به مقدار کمی وجود دارد و البته اگر در ساخت پروفیل استاندارد رعایت نشده باشد و پروفیل فضای خوبی برای انقباض و انبسات نداشته باشد با سرد و گرم شدن هوا مقدار انقباض و انبساط آن زیاد و در نتیجه مشکلات جدی را برای پنجره به وجود خواهد آورد.

کیفیت پایین لولای پنجره برای کاهش قیمت پنجره دوجداره

در هنگام خرید پنجره دوجداره حتما به این نکته توجه داشته باشید یراق آلات آن مخصوصا لولاها از کیفیت خوبی برخوردار باشند در غیر اینصورت لولاها بی کیفیت به مرور تحمل وزن پنجره را از دست خواهند داد و باعث افتادگی در پنجره خواهد شد و به درستی بسته نمی شود.

کج شدگی لنگه بازشو پنجره

کج شدگی لنگه بازشو داخل پنجره UPVC یکی از دلایل اصلی بسته نشدن پنجره دوجداره می باشد در این پوزیشن هنگامی که لنگه بازشو پنجره دچار افتادگی به سمت پایین می گردد، هنگام بستن پنجره شما باید لنگه پنجره را به سمت بالا فشار دهید تا پنجره بسته شود. این مشکل ممکن است به دلیل نصب نامناسب پنجره دوجداره و یا کیفیت پایین ساخت آن رخ دهد در این حالت باید از یک تعمیرکار متخصص برای رگلاژ و تراز کردن دوباره پنجره کمک بگیرید.

 

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول