نحوه قفل کردن درب UPVC

خیلی از ما شاید قفل روی درهای UPVC رو دیده باشیم و احتمالا به تعداد انگشت شماری طریقه قفل کردن اون رو بلد باشیم و یا تا حالا قفل کرده باشیم، اکثر افرادی که درب یو پی وی سی دارن به دلیل آشنا نبودن با مکانیزم کارکرد این درها نمی توانند اونها رو قفل کنند و عملا بلا استفاده می ماند بخش قفل این درب ها! و تصور انها این است که قفل درب و پنجره خراب شده و یا به اصطلاح ریگلاژ نیست و کار نمی کند. 

قفل درب دوجداره

مکانیزم باز وبسته شدن درب دوجداره

قفل و سیلندر درب ضد آب UPVC بصورتی است که بدون حرکت دستگیره و تنها با فشار درب به سمت چارچوب، شما می توانید درب را ببندید. کافیست درب را به طرف چارچوب فشار دهیم، زبانه قفل درب بصورت فنری عمل کرده و درب بصورت موقتی بسته می شود. در این حالت بدلیل اینکه درب نیمه بسته شده است، جریان هوا، گردوغبار و سروصدا از درب عبور خواهد کرد.

برای اینکه درب کاملا بسته شود و عایق بندی آن کاملا عمل کند، باید دستگیره را به سمت بالا فشار دهیم. با حرکت دستگیره، لنگه بازشوی درب به سمت چارچوب درب کشیده می شود و تمامی درزهای بین لنگه و فریم کاملا بسته خواهد شد. اگر حس می کنید که عایق بندی درب شما کامل عمل نمی کند، پس از بستن درب، دستگیره را تا انتها فشار دهید. 

قفل کردن درب دوجداره UPVC

ابتدا درب را با فشار دست می بندیم. سپس دستگیره را تا انتها به سمت بالا فشار می دهیم. کلید یا سوئیچ روی سیلندر را در جهت بسته شدن درب، تا انتها می چرخانیم. این عمل موجب قفل شدن حرکت دستگیره می شود.

برای باز کردن قفل درب، کلید را در جهت بازشدن درب تا انتها می چرخانیم. سپس دستگیره را به سمت پایین فشار می دهیم. ممکن است یک مقدار دستگیره سفت عمل کنند، در این حالت از بازبودن درب اطمینان حاصل کنید (کلید را تا انتها در جهت باز شدن بچرخانید) و با دست فشار بیشتری به دستگیره اعمال کنید.

توجه داشته باشید مکانیزم دستگیره درب بصورت فنری بوده و در حالت زاویه 0 باقی می ماند.

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول