پروفیل upvc رو بیشتر بشناسیم

در پنجره های دوجداره از نوع خاصی از پروفیل استفاده میشه که به اون به اصطلاح UPVC می گن، این پروفیل در وحله اول و قبل از ساختار کنونی PVC بود که نسبت به نوع جدید از استحکام و عایقی کمتری برخوردار بود و همچنین در مقیاس کوچکتری مورد استفاده قرار می گرفت. ولی اکنون موارد استفاده از UPVC در درب و پنجره های دوجداره بسیار بالا رفته و جزو لاینفک این درب و پنجره ها می باشند.

پروفیل های یو پی وی سی بر اساس نوع کارایی و ساختار اونها در طبقه بندی های مختلفی اسم گذاری می شوند که در این مقاله به اونها اشاره می کنیم. همچنین اگر برای خرید پروفیل UPVC دچار سردرگمی هستید ما می توانید به شما کمک شایانی بدهیم.

• پروفیل فریم

این پروفیل در درب و پنجره Upvc بعنوان قاب دور استفاده می شود. این پروفیل از لحاظ ابعادی دارای سطح مقطع های 6 سانتی متری و 7 سانتی متری می باشد اما سطح مقطع 5 سانتیمتری و 8 سانتیمتری نیز در سبد محصولات برخی از شرکت ها وجود دارد که به ندرت استفاده می گردد. سطوح مقاطع مختلف با نام سری تولید می شود. بطور مثال سری  W640 پنجره دوجداره سطح مقطع 6 سانتی متری و سری W700 آن 7 سانتیمتری می باشد.

پروفیل پنجره upvc از لحاظ کارایی نیز به سری کشویی، سری بازسازی و سری نوسازی تقسیم بندی می شود. همانطور که در قسمت قیمت مترمربع پنجره دوجداره شرح دادیم، استفاده از هر پروفیل موجب کاهش یا افزایش قیمت خواهد شد.

* تمامی پروفیل های مورد استفاده در چارچوب را می توان بعنوان پروفیل قاب دور و یا فریم استفاده کرد. بطور مثال از پروفیل ساش و یا لنگه بازشو می توان بعنوان ساش فریم (پروفیل قاب دور لبه دار) استفاده کرد.

• پروفیل مولیون

سطح برش پروفیل مولیون بصورت T شکل است و بعنوان تقسیم کننده پنجره بصورت افقی یا عمودی استفاده می شود. بطور مثال برای کتیبه بالای پنجره از مولیون استفاده می شود. اگر بخواهیم انواع پروفیل مولیون را دسته بندی کنیم، به مجموعه زیر تقسیم بندی می شوند:

⇐ مولیون سری 60: در کنار مجموعه پروفیل های 6 سانتی متر استقاده می شود.

⇐ مولیون سری 70: با عرض 7 سانتی متر در کنار پروفیل های سری 7 سانتیمتری کاربرد دارد.

⇐ مولیون متحرک: پروفیلی که به لنگه بازشو پیچ می شود و همراه با بازشو حرکت می کند. از پروفیل مولیون متحرک در درب و پنجره دوجداره فرانسوی استفاده می شود که در آن هر دو لنگه کنار هم باز می شوند.

⇐ مولیون کتیبه کشویی: شکل ظاهری این مولیون بدلیل ساختار متفاوت پروفیل کشویی، کاملا با مولیون های دیگر متفاوت است. این پروفیل بعنوان تقسیم کننده افقی در پنجره های کشویی استفاده می شود.

• پروفیل بازشو یا ساش

همانطور که از اسم این پروفیل مشخص است، پروفیل ساش یا بازشو بعنوان بازشو در پنجره دوجداره استفاده می شود. شکل استاندارد این پروفیل بصورت S شکل می باشد و در انواع زیر دسته بندی می گردد:

⇐ پروفیل بازشو پنجره: بازشوی پنجره پرمصرف ترین پروفیل بازشو در انواع درب و پنجره UPVC می باشد.

⇐ پروفیل بازشو درب: تفاوت پروفیل بازشوی درب با پنجره در ابعاد آن است. به این شکل که پروفیل ساش درب از لحاظ ارتفاعی بزرگتر است. تصویر روبرو بیانگر این تفاوت در درب دوجداره با پنجره دوجداره می باشد.

⇐ پروفیل بازشوی کشویی: پروفیل های سری کشویی را می توان تنها در پنجره دوجداره کشویی استفاده کرد.

بغیر از موارد بالا، به دسته های بیرون بازشو و داخل بازشو نیز تقسیم بندی می شوند. بطورمثال پروفیل بیرون بازشو پنجره…

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول