در عصر تکنولوژی همه چیز به سوی هوشمند شدن پیش می روند. خیلی از خانه های جدید قابلیت های بالایی دارند و می توان با کمک استفاده از اینترنت فرمان های زیادی برای کنترل وسیله های در خانه به آنها داد. مثلا از راه دور باز و بسته بودن درها رو چک کرد و یا با گلدان های هوشمند بهشون تعریف کنید که در چه ساعتی به گلهای داخلشان آب بدهند و یا به پنجره های هوشمند فرمان بدید از موقع غروب خورشید به خاطر حفظ حریم خصوصی منزل مات بشن! و اگه شما از اون دسته از افرادی هستید که به خانه های هوشمند علاقه دارید استفاده از پنجره های دوجداره هوشمند گزینه بسیار جذابی خواهد بود.

کاربردهای اصلی پنجره هوشمند

پنجره های هوشمند در مدل های مختلفی ساخته می شوند ولی اکثریت آنها قابلیت های یکسانی دارند، بیشترین کاربرد پنجره های هوشمند جلوگیری از هدر رفت انرژی با جلوگیری از ورود مادون قرمز و همچنین تبدیل از حالت شفاف به مات برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به داخل و همچنین بالا بردن امنیت و حریم خصوصی ساختمان استفاده کرد. این پنجره ها در ساختمان ها، متروها، ادارات و … قابلیت استفاده های زیادی دارند.

پنجره هوشمند و کارکردهای آن را بشناسید

قیمت پنجره هوشمند ارزان می شود

بهترین خبری که اینروزها شنیده میشه وارد شدن اکثر کشورها به تولید و ساخت انواع پنجره های هوشمند می باشد که همین تولید زیاد باعث پایین آمدن قیمت این نوع پنجره ها می گردد . و در ادامه سعی شده است پنجره هایی تولید شود که نسبت به پنجره های کنونی از قیمت کمتری ولی با همان کیفیت برخوردار باشند. 

استفاده از انرژی خورشید با پنجره هوشمند

در چین محققان نوعی ماده به نام اکسید وانادیوم را تولید کرده اند که به عنوان یک نوع پوشش خاص برای دریافت و تنظیم پرتوهای مادون قرمز خورشید به کار می روند . در این نوع پنجره ها که ماده اکسید وانادیوم در آنها استفاده شده، نور وارد پنجره و جذب آن می شوند و در داخل پانل های خورشیدی کوچک تعبیه شده در پنجره به انرژی الکتریسیته تبدیل می شوند و می توانند لامپی را روشن کنند.

انواع مختلف پنجره های هوشمند را بشناسید

پنجره فتوکرومیک

این نوع پنجره ها مثل عینک های فتوکرومیک عمل می کنند. بدین صورت که با قرار گرفتن در معرض نور خورشید به رنگ مات و تیره در می آیند و بعد از قطع شدن نور، شیشه شفاف می گردد.

انواع مختلف پنجره های هوشمند را بشناسید

پنجره الکتروکروماتیک

رنگ این پنجره ها بر اثر عبور جریان برق با ولتاژ پایین تغییر می کند. در این شیشه ها واکنش شیمیایی رخ می دهد که بازگشت پذیر است.

پنجره کریستال مایع (Liquid crystal)

در این نوع پنجره ها که فناوری مثل تلوزیون های کریستال مایع دارند نوع در آنها به طور منظم و کنترل شده پخش می شود . این نوع پنجره ها تا زمانی که الکتریسیته در آنها جریان دارد مات هستند و به محض قطع آن شفاف می گردند.

پنجره ترموکرومیک

این نوع پنجره ها به دما حساس هستند و مواد موجود در آن ها در صورت بالا بودن دما، اجزای عبور امواج مادون قرمز را از شیشه نمی دهند.

 

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول