قالب کلی اکثر پنجره ها مخصوصا در ایران مستطیل و یا مربع هست ولی لزوما این مورد تایید نیست که همیشه باید قالب و سبک پنجره اینطور باشه! میتونه برای متفاوت بودن و داشتن ظاهری متفاوت برای ساختمان خود از پنجره های بیضی، که به صورت نیم دایره هایی منظم در کنار هم به صورت صاف قرار دارند، و جزو پنجره های دوجداره نیم دایره به حساب می آیند استفاده کرد. 

کاربرد این پنجره ها معمولا در جاهای خاصی هست و بسته به سلیقه شما میتونید اونها رو در جلوی درب ورودی، درب های پاسیون و یا از ترکیب با پنجره های کوچک و بزرگ استفاده کنید. معمول ترین استفاده این نوع پنجره ها در بالای درب های فرانسوی هست.

انواع پنجره یو پی وی سی دایره ای

استفاده از پنجره های گرد یا نیم دایره میتونه با ایجاد یک دید و نمای زیبا برای ساختمان و محیط خانه شما به هر چه جداب تر شدن و خاص شدن محیط شما کمک کنه، این پنجره ها در سایزها، اشکال و رنگ بندی های مختلفی وجود دارند، ولی خوب اکثر افراد مخصوصا در ایران ترجیح میدن از پنجره های مستطیل یا مربع شکل استفاده کنند، در بخش پروفیل های یو پی وی سی ما از انواع پنجره های دوجداره سخن آورده ایم و همچنین برای خرید پروفیل upvc میتونید از سایت گئو استفاده کنید.

گروه اول معرفی پنجره‌های دایره ای دوجداره

پنجره های دایره ای بسیار زیبا هستند و از روی شکل طراحی متقارن و متفاوت و منحنی های زیبایی که در اون به کار رفته قابل تشخیص هستند. این پنجره ها معمولا به صورت سفارشی ساخته میشن و اکثر مواقع با سفارش کارفرما می باشد که به اینها پنجره های دایره ای با دریچه گرد گفته میشه. این پنجره ها معمولا در کمدها، راه پله ها، پاسیون، حمام و… نصب می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند. در ساخت این پنجره ها جنس پروفیل به کار رفته در اونها تاثیر زیادی در ماندگاری و طول عمر آنها داره. 

گروه اول معرفی پنجره‌های دایره ای

گروه دوم پنجره شش گوش دوجداره

پنجره های شش ضلعی که به پنجره های لانه زنبوری معروف هستند در طریقه ساخت اونها از شش لبه با زاویه مستقیم استفاده شده، به خاطر نوع خاص طراحی این پنجره ها به خانه شما نمایی بسیار خاص و زیبا رو می دهند. تاریخچه ساخت و استفاده از این نوع پنجره به قرن نوزده میلادی برمیگرده زمانی که طراحان برای اینکه بتوانند نور بهتری رو به اتاق زیر شیروانی بدن این نوع پنجره ها رو مورد استفاده قرار می دادند. کاربرد امروزه این پنجره ها معمولا در ورودی ها و پنجره های حمام می باشد و به عنوان یک نقطه مستقل برای دریافت نوع به صورت عمودی و یا افقی به کار گرفته می شوند.

پنجره شش ضلعی

گروه سوم پنجره هشت ضلعی دوجداره

در ساخت پنجره های هشت ضلعی از طراحی و سبک پنجره های شش ضلعی استفاده میشه ولی با این تفاوت که به جای شش ضلع دارای هشت ضلع هستند. و این سبک پنجره برای طراحی های سنتی مورد استفاده قرار میگرفته. به دلیل ظرافت بسیار بالا و جذابیت فوق العاده بالای این پنجره، طراحان تمای زیادی به استفاده از این پنجره در نماها و طرح های خودشون دارند. و شما می تونید با سبک های متفاوت از این پنجره دوجداره جذاب برای ورودی های حمام، آشپزخانه و … استفاده کنید.

گروه چهارم پنجره های بیضی شکل دوجداره

پنجره های بیضی شکل که به پنجره تخمه مرغی مشهور هستند دارای شکل گرد کشیده و قاب های کمکی درازی هستند که به تخم مرغ شباهت داره. نحوه استفاده این پنجره ها در نما معمولا به صورت عمودی هست ولی خوب بعضی مواقع با توجه به نوع طراحی داخلی به کار رفته در ساختمان میشه به صورت افقی نیز مورد استفاده قرار بگیرند. کاربرد این پنجره ها معمولا برای خانه های سنتی، کلبه ها، خانه های قدیمی و تاریخی می باشد و برای ساختمان های با سقف بلند نیز بسیار کاربردی می باشد.

پنجره دوحداره بیضی شکل

گروه ششم پنجره های دوجداره نیم دایره ای

پنجره‌های نیم قوسی، نرمی دایره را با گوشه‌های تیز مستطیل ترکیب می‌کند. قسمت پایین پنجره مستطیل شکل است در حالی که قسمت بالایی به شکل نیم دایره یا قوس دایره است.

پنجره دوجداره نیم دایره

 

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول