انواع شیشه و دلیل برتری شیشه دوجداره

انواع شیشه

در بازار امروزه تنوع بسیار زیاد انواع شیشه ها باعث شده که مشتری در خرید خود دچار مشکل شود و شاید نداند که چه نوع شیشه ای برای خود انتخاب کند و آیا نوع شیشه با نوع کاربری آن متناسب هست یا خیر. برای اینکه بتونیم در خرید خود موفق باشیم و بهترین گزینه رو انتخاب کنیم باید با انواع شیشه آشنایی داشته باشیم و همچنین در صورتی که نیاز به خرید شیشه دوجداره داشتیم درباره آن اطلاعات کافی داشته باشیم و بدانیم که چرا شیشه های دوجداره نسبت به شیشه های معمولی کارایی بهتری دارند و برتری به نسبت بالاتری را دارا می باشند.

شیشه های به کار برده شده در انواع پنجره ها متفاوت می باشد و هر پنجره به نسبت محل نصب، کارایی و نیاز کارفرما شیشه مخصوص آن بر روی چارچوب  پنجره قرار می گیرد که در این مقاله با این موارد آشنا خواهیم شد . همچنین ما در سایت گئو با ارائه پروفیل UPVC برای انواع شیشه های دوجداره بهترین کیفیت رو برای شما به ارمغان آورده ایم.

شیشه ساده یا تک جداره

این شیشه ها از ابتدایی ترین شیشه های مورد استفاده در پنجره ها بودند که در حال حاضر هم در برخی موارد استفاده می شوند.

ضخامت آنها از ۲ تا ۲۰ میلی متر تولید می شود و طرح های گوناگون دارند.

معرفی انواع شیشه و بیان دلایل برتری شیشه دوجداره

مدلهای طرح دار یا مشجر برای قسمتهایی از ساختمان که نمی خواهیم در دید باشد، استفاده می شود.

مدل دیگر شیشه های تک جداره به اینگونه است که روی سطح شیشه را با ماده ای پوشش می  دهند و نور خارجی را بازتاب داده و در شب برعکس عمل می کند این شیشه رفلکسی نام دارند.

شیشه دوجداره

این شیشه از دو شیشه کنار هم ساخته می شوند و حد فاصل بین آن ها با گاز خاصی پر می شود.

همه ی افراد مشتاق محیطی پر از آرامش می باشند و نقطه مثبت این شیشه ها این است که عایقی در برابر دما و صوت می باشند.

دلیل برتری شیشه های دوجداره

پس در کل نتیجه این است که این شیشه ها از آلودگی صوتی جلوگیری کرده و همچنین باعث هدر نرفتن انرژی حرارتی می شود.

شیشه هایی با سه لایه از شیشه هم ساخته می شوند که عملکرد آن در موارد بالا افزایش می یابد.

در کنار دو سبک شیشه هایی که در بالا توضیحاتی داده شد نوعی از شیشه های دیگر هم وجود دارند که افراد با توجه به نیاز و محیط ساختمان آن ها را هم در کنار شیشه های دوجداره و ساده یا به تنهایی هم استفاده می کنند.

معرفی انواع شیشه و بیان دلایل برتری شیشه دوجداره

شیشه های هوشمند

این شیشه ها دارای طلقی به نام PDLC می باشند که با کمک برق می توانند به سرعت و در هنگام درخواست، مات یا براق شوند و محدوده ی دید را صفر کنند.

خرید پنجره

اگر قصد خرید انواع پنجره ها مانند پنجره های دوجداره، پنجره های ترمال بریک و غیره را دارید و می خواهید از قیمت آن ها مطلع شوید  از کارشناسان فروش درخواست بفرمایید تا شما را در جهت خرید راهنمایی کنند.

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول