بررسی پنجره های

پنجره های چوبی

چوب عایق خوبی برای سرما و گرما هست و آنها را از خود عبور نمی دهد. ولی در نقطه مقابل چوب در طولانی مدت پوسیده می شود، توسط حشرات خورده می شود، شکننده می گردد، و بسیاری از مشکلات دیگه از جمله امنیت پایین در پنجره های چوبی وجود دارد و در ساخت و سازهای جدید فقط در حد زیبایی و داخل ساختمان از پنجره های چوبی استفاده می گردد.

پنجره های آلومینیمی

آلومینیوم به خاطر سبکی و زیبایی بسیار در پنجره ها مورد استفاده قرار می گرفته و در برابر چوب عمر بیشتری دارد و مقاوم تر می باشد و همچنین سبکتر و نازکتر می باشد و حمل و نصب آسان تری دارد. ولی به خاطر خاصیت فلزی که دارد عایق گرما و سرما نمی باشد و به راحتی گرما از دست داده و سرما را به داخل خود راه می دهد . آلومینیوم به خاطر فلز بودن خاصیت فلزات دارد و به مرور زمان با قرار گیری دربرابر آب و رطوبت دچار خوردگی و زنگ زدگی می گردد.

 

بررسی پنجره های چوبی ، آلومینیومی و UPVC

پنجره های UPVC

در ساخت پنجره های دوجداره از ماده ای بسیار مقاوم و عایق به نام پروفیل UPVC استفاده شده است. خود این ماده به خاطر نوع ترکیبی که دارد در برابر عبور دما و صوت مقاوم می باشد. و این ماده در پنجره به کار رفته به صورت فاصله مقطع مقطع می باشد که باعث بیشتر شدن عایقی پنجره می شود که برای بیشتر شدن مقدار عایق بودن از شیشه های دوجداره به صورت دوبل و با هوای خلاء در وسط آن تا مقدار 30 دسیبل صوت را عایق می کند. پنجره های دوجداره همچنین به خاطر مقاوم بودن پروفیل آن در برابر گرما و سرما، تغییر شکل نمی دهد و این باعث طول عمر بسیار بالا و عایق بودن آن می گردد.

پنجره های رنگی و لمینت 

در بسیاری مواقع نیاز هست که پنجره به کار رفته در ساختمان علاوه بر استحکام دارای زیبایی و یا رنگ بندی متفاوتی باشد تا با طرح دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان هارمونی خوبی ایجاد نماید حالا چه خوب است که علاوه بر داشتن مزایای پنجره UPVC این قابلیت ها را نیز داشته باشد که در این مواقع از پنجره های دوجداره رنگی که در کارخانه رنگ آمیزی می شوند می توان استفاده کرد. این پنجره ها فقط توسط شرکت تولید کننده رنگ آمیزی می گردند و نمی توان آنها را به صورت معمول رنگ کرد.

بررسی پنجره های چوبی ، آلومینیومی و UPVC

برای رنگ کردن پنجره های دوجداره چند نکته حائز اهمیت می باشد.

۱- رنگ کردن حتی فقط یک وجه پنجره میسر بوده و تطابق رنگ سطح خارجی پنجره با نمای ساختمان امکان پذیر میباشد و طی این روش تعویض پنجره های UPVC با پنجره های قدیمی یک واحد در یک مجتمع و تطابق رنگ پنجر های جدید با قدیمی نیز میسر میباشد .
۲- ایجاد تنوع رنگ در محصول مطابق با سلیقه مشتری و با انتخاب هر کدام از کدهای کاتالوگ رنگ رال .
۳- امکان تطابق رنگ قاب پنجره با شیشه ها و نمای ساختمان . ( خصوصا نماهای کامپوزیت )
۴- امکان انتخاب پنجره UPVC بجای آلومینیومی با توجه به رنگی بودن محصول .
۵- تولید محصول رنگی براق ، نیمه براق ، مات و متالیک
۸- انعطاف پذیری و چسبندگی بالای پوشش رنگی
۹- مقاوم در برابر مواد شوینده و حلالهای آلی

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول