رنگ دکورال پنجره های ترمال بریک

سیستم Decoral

درباره این سیستم بسیار ساده و با بیان معمولی بخواهیم توضیح دهیم سیستم Decoral یعنی پایان دادن به عصر استفاده از چوب و نمای چوب برای انواع پنجره ها می باشد و با استفاده از این سیستم می توان جلوه ها و شکل های مختلف طرح چوب رو به آسونی و بدون دردسر بر روی آلومینیوم و پروفیل UPVC استفاده کرد و با استفاده از این سیستم در مکان های زیاد مثل ساختمان مسکونی و ساختمان های تجاری و اداری جلوه های بسیار زیبا به این مکان ها ببخشیم. 

استفاده از ترکیب طرح چوب و آلومینیوم می تواند یک راه حل خوب و کم هزینه بریا داشتن یک نمای سنتی و در عین حال بسیار زیبا در ساختمان می باشد. برای اینکه پروفیل و ورق آلومینیوم زیبا و تزئین بشه اون رو دکورال می کنند که با این فرآیند این فلز ظاهر بسیار زیبایی به خود می گیرد و این نوع بسیار با کیفیت و با دوام می باشد و همچنین باعث جلوگیری از پوسیدگی و خرابی آلومینیوم در بلند مدت می گردد. 

 

اطلاعاتی درباره رنگ دکورال پنجره های ترمال بریک

فرآیند رنگ دکورال

این پروسه بر روی قطعه آلومینیومی (اکسترود ، فرم داده شده ، ورقه و غیره) تحت مراحل زیر انجام می شود:
در واحد پوشش رنگ پودری ، پوشش پودر پلی اورتان با استفاده از تجهیزات و فرآیند استاندارد بر روی قطعه انجام می شود.

فرایند پوشش شامل سه مرحله است: پیش آماده سازی (کروماته کردن و شستشو) ، پاشش رنگ پودری، پخت رنگ در کوره.

لایه پوشش پودری سطح کار را برای جذب طرح آماده می کند و رنگ آمیزی قطعه با یک پوشش پودر پلی اورتان مخصوص، پوشش لایه پودری زمینه کار را برای جذب جوهر حرارتی آماده می سازد.
پس از خنک شدن قطعه، فیلم پلاستیکی انتقال حرارت با طرح مورد نظر بر روی کار قرار می گیرد و به دقت هوا گیری می شود که فیلم کاملا به جسم متصل شود.
قطعه کار پوشیده شده با فیلم وکیوم شده و در یک کوره مخصوص دکورال، در دمای بالا (بین ۲۰۰ تا ۳۲۰ درجه سانتیگراد) ، جایی که جوهرهای موجود در فیلم توسط عملیات تصعید به سطح کار منتقل می شود.
پس از انجام کار قطعه، از اجاق خارج می شود وفیلم به راحتی از سطح کار جدا می شود. جسم در حال حاضر به طور کامل تزئین شده و آماده تحویل به دیگر ایستگاه های کار (مانند برش مونتاژ برای پنجره ها و درها) و یا واحد های بسته بندی است.

اطلاعاتی درباره رنگ دکورال پنجره های ترمال بریک

رنگ آمیزی پنجره های ترمال بریک


رنگ پودری الکترواستاتیک سیستم رنگ آمیزی محصولات آلومینیومی و گالوانیزه


رنگ پودری الکترواستاتیک متشکل از ذرات ریز و خشک رزین به علاوه رنگدانه انتخابی شماست.

پودر رزین از طریق تپانچه پاششی شبیه پیستوله پاشش رنگ مایع پاشیده می شود با تفاوت اینکه، تپانچه پاشش و ذرات رزین حاوی شارژ

الکترواستاتیکی می باشند.

زمانی که ذرات رزین به قطعه کار پاشش می شود، ذرات به سطح فلز می چسبند.

این به خاطر این است که قطعه کار به ارت زمین وصل شده است و ذرات را مثل آهن ربا به خود جذب می کند.

ذرات چسبیده به سطح فلز، در کوره های صنعتی مخصوص تا  ۲۰۰ درجه سانتیگراد پخت می شود.

رزین ذوب شده در سطح فلز همجوش شده و ایجاد سطحی یکدست، ضخیم و مقاوم می کند.

نتیجه کار سطحی زیبا و براق با مقاومتی بسیار عالی در مقابل مواد شیمیائی، خراش، پوسته شدن و سه برابر مقاوم تر از رنگ های پایه حلال می باشد.

زمان و دمای پخت رنگ پودری الکترواستاتیک متفاوت است و باید طبق دستور کارخانه سازنده باشد که معمولا ۱۰ تا ۱۸ دقیقه، و دما از ۱۸۵ تا ۲۳۰

درجه سانتیگراد متغیر است.

رنگهای روشن دمای پایین با زمان بالا (برای جلوگیری از زرد شدن) و رنگهای تیره دمای بالا و زمان پایین نیاز دارند.

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول