آموزش تعویض شیشه دوجداره

شیشه های دوجداره نیز مانند سایر شیشه های معمولی در معرض شکستن هستند و این امری اجتناب ناپذیر می باشد و بسته به عوامل مختلف احتمال شکستن این شیشه های کم و زیاد می گردد.

شما با خواندن این مقاله می توانید شیشه پنجره دوجداره UPVC رو تعویض کنید البته به شرط اینکه کمی فنی باشید و وسایل کار داشته باشید. در هر صورت ما پیشنهاد می کنیم این کار رو به افراد متخصص شرکت تولید کننده درب یا پنجره دوجداره UPVC بسپارید و انها نسبت به تعویض شیشه اقدام کنند. در هر صورت برای تعویض پنجره دوجداره ابتدا باید مشخصات شیشه و ابعاد اون رو اندازه گیری کنیم. و اطلاعات تکمیلی مثل ضخامت اسپیسر بین دو جداره شیشه، رنگ شیشه، ضخامت شیشه و … رو بدست بیارید.

تعویض شیشه دوجداره

این اطلاعات را می توان از چندین راه بدست آورد:

• برچسب اطلاعات شیشه: معمولا برچسب توسط مشتری از شیشه کنده می شود. در صورتیکه برچسب وجود دارد می توانید مشخصات شیشه را از روی آن بدست آورد.

• فایل پروژه: تمامی اطلاعات ساخت پنجره دوجداره مربوط به هر پروژه در شرکت تولید کننده آن موجود است.

• مشخصات شیشه فعلی: با کنترل شیشه فعلی می توان مشخصات آنرا بدست آورد که در قسمت زیر آنرا بررسی می کنیم.

نحوه اندازه گیری شیشه دوجداره و مشخصات آن

برای سفارش شیشه به 3 مشخصه نیاز داریم.

تعویض شیشه دوجداره

رنگ شیشه: برای تشخیص رنگ ( رفلکس برنز، نقره ای، آبی، طلایی و یا سبز) کافیست شیشه را در حالت روز وشب بررسی کنید.

ضخامت شیشه و اسپیسر: ساده ترین راه برای تشخیص ضخامت، استفاده از برچسب، اطلاعات فنی پروفیل (هر برند نقشه فنی مختص به خود را دارد، بطور مثال ضخامت شیشه دوجداره در پنجره دوجداره برابر با 20 میلیمتر است) و یا فایل مشتریان است.

در صورتی که به این اطلاعات دسترسی ندارید، شیشه باید از چارچوب خارج شود. پس از خارج کردن شیشه، ضخامت کلی شیشه را اندازه گیری می کنیم. سپس ضخامت هر شیشه را نیز جداگانه اندازه گیری می کنیم. با اعداد بدست آمده اسپیسر شیشه را نیز می توان محاسبه کرد.

اسپیسر= ضخامت کلی – ضخامت هر دو شیشه

سفارش شیشه ممکن است چندین روز زمان ببرد، بنابراین قبل از تحویل گرفتن شیشه دوجداره جدید، ترجیحا از خارج کردن شیشه قبلی خودداری کنید; و یا پس از اندازه گیری آنرا به محل خود بر گردانید.

نحوه تعویض شیشه دوجداره

پس از تحویل شیشه درب و پنجره دوجداره، مراحل بیرون آوردن شیشه قبلی و نصب شیشه جدید همانند تصاویر زیر انجام می گردد.

تعویض شیشه دوجداره

برای انجام تعویض شیشه شکسته با شیشه دوجداره جدید ابتدا زوارها بیرون می آوریم. برای این کار از اهرم هایی مانند کاردک، پیچ گوشتی سرپهن و یا از ابزاری که که سر باریک و کشیده ای دارد می توان استفاده کرد. بدین صورت که لبه ابزار را در شیار مابین زوار و پروفیل پنجره دوجداره قرار می دهیم و زوار را به سمت مخالف هل داده تا زوار از پروفیل جدا شود.

تعویض شیشه دوجداره

برای امنیت بیشتر ابتدا زوارهای عمودی یا ارتفاعی را خارج  کنید سپس زوار عرضی بالا و در آخر هم زوار پایین را با ثابت داشتن شیشه دوجداره خارج می کنیم.

تعویض شیشه دوجداره

با چند ضربه بر روی شیشه، شیشه دوجداره از چارچوب خارج می گردد.

تعویض شیشه دوجداره

پس از بیرون آوردن شیشه، تاکوز یا زیرشیشه ها را روی پروفیل را مرتب می کنیم. سپس از همانند تصویر شیشه را در داخل چارچوب قرار داده و زوار ها را جایگذاری می کنیم.

تعویض شیشه دوجداره

برای ضربه زدن بر روی زوار حتما از چکشی غیر فلزی استفاده کنید تا زوار آسیب نبیند. برای جازدن زوار های عمودی، ابتدا سر و ته زوار را قرار می دهیم سپس قسمت میانی یا وسط آنرا جا می زنیم.

آموزش نحوه تعویض شیشه دوجداره شکسته در پنجره Upvc

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول