پروفیل گالوانیزه چیست؟

جهت تولید پروفیل گالوانیزه باید یک فرآیند شیمایی طی شما که طبق این فرآیند که معمولا شیمیایی، الکتریکی و یا مکانیکی می باشد یک پوشش که اصولا ماده روی می باش به روی فولاد و یا آهن اضافه می گردد که از زنگ زدگی و خراب شدن فلز اصلی جلوگیری شود. فرآیند گالوانیزاسون و یا به گفته دیگه فرآیند روی اندود کردن سالهای طولانی است که مورد استفاده قرار میگیره و حدودا از 300 سال قبل این کار انجا می شده.

در زمان های گذشته دانشمندی به اسم گالوانی روشی ابداع کرد که به وسیله آن روکشی از جنس روی بر روی دیگر فلزات برای محافظ بیشتر کشیده می گردد که به خاطر نوع خاص و ترکیبات شیمیایی الکتریکی آن این روش بسیار محبوب شد و به خاطر احترام به مخترع آن اسم این روش را گالوانیزاسیون گذاشته اند. یکی از مرسوم ترین روش های گالوانیزاسیون که در حال حاضر بسیار استفاده می گردد استفاده از روش تولید گالوانیزه به صورت گرم است که در این روش فلزات در استخر روی مذاب شده غوطه ور می شوند و این فرآیند شکل می گیرد.

پروفیل گالوانیزه چیست

تعریف جزء

یک پروفیل غالباً شکل به ضخامت ۱تا ۴ میلیمتر استت که ابعاد آن متناسب با فضای داخل پروفیل UPVC بوده و تقویت مضاعف پروفیلها را سبب گشته و این امکان را میسر میسازد تا نصب یراق الات و پیچ کردن آنها در داخل پروفیلهای فلزی میسر گردد و دوام و کارایی یراق الات را حفظ نماید. این پروفیل باید به صورت سرتاسری در داخل پروفیل UPVC قرار گیرد. هرچه فشارهای وارده به پنجره بیشتر باشد و سطح پنجره بزرگتر باشد، ضخامت پروفیل گالوانیزه نیز افزایش می یابد ولی ضخامت معمول ۵/۱ میلیمتر است. پروفیلهای تقویتی باید به منظور مقاومت در مقابل خوردگی پوشش مناسب داشته باشند. به طور کلی میتوان گفت که استفاده از پروفیل تقویتی فلزی در داخل مقاطع UPVC به دلایل زیر مورد نیاز است:

 • جلوگیری از کمانش بیش از حد در برابر فشار باد
 • جلوگیری از کمانش بیش از حد به دلیل وزن شیشه
 • کمک به عدم تغییر شکل پروفیل UPVC در اثر گرما
 • کمک به حمل و نقل
 • نصب و کارکرد صحیح یراق آلات

اصطلاحات بازار و نکات مهم خرید

انواع متداولتر پروفیلهای ایران، آلمان، ترک و چین موجود در بازار به شرح زیر است:
ایران: آریا، بوتیا، ویستابست، همارشتن، هافمن
ترک: وینتک (Win tech) ،وینسا (Winsa)
آلمان: ولکا
لاستیک درزبند EPDM

پروفیل گالوانیزه چیست

steel profiles in storage in a backstreet in the Jung-gu area of Seoul

تعریف جزء

مخفف کلمات Ethylene Propylene Diene Monomer Rubber میباشد که نوعی لاستیک ترکیبی بوده و همه خواص لاستیک طبیعی را دارد و میتواند به مقدار زیادی، کش بیاید و دوباره به حالت طبیعی خودش برگردد بدون اینکه هیچگونه تغییر شکل دائمی پیدا کند. این نوع لاستیکها برای طیف وسیعی از کارها مورد استفاده قرار میگیرند و نسبت به لاستیکهای مصنوعی مزیتهای زیادی دارند به خصوص در جاهایی که نیاز به بهبود کیفیت لاستیک وجود دارد. کیفیت این نوع لاستیکها باعث میشود که استفاده فراوانی برای کارهای روزمره داشته باشند از جمله این خواص:

 • مقاومت بالای آن در مقابل آب و بخار
 • قابلیت کشسانی و دوام با
 • پایداری زیاد در شرایط آب و هوایی مختلف
 • مقاوم در برابر اشعه UV و بسیاری از مواد شیمیایی و اکسیژن


از ورق های 
EPDM میتوان به عنوان عایق رطوبتی بام استفاده کرد. از دیگر کاربردهای آن ساخت تابلوهای خورشیدی نصب شده روی پشت بام و استفاده به عنوان کدپوش ضد لغزش برای سطوح است. مهمترین کاربردهای آن در درزگیرها و نوارهای عایقبندی درب و پنجره و درزگیر خودرو و لوازم خانگی مثل یخچال و فریزر است.

مشخصات و ویژگی‌های قوطی گالوانیزه

پروفیل یا قوطی‌های فلزی موارد استفاده‌ مختلفی در صنایع مختلف دارند. قوطی‌ها ویژگی‌ها و کاربردهای خاصی دارند که با هیچ محصول دیگری قابل مقایسه نیست. پروفیل گالوانیزه مقطع توخالی فلزی است که از ورق‌های فلزی تولید می‌شود. بیشتر پروفیل‌ها از جنس فولاد هستند و مقاومت خاصی در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی دارند.

قوطی گالوانیزه محصول ورق‌های فولادی گالوانیزه است که با نورد سرد و گرم تولید می‌شود و به‌خاطر روی‌اندود بودنش، مقاومت زیادی در برابر فرسودگی و خوردگی دارد.
قوطی گالوانیزه نوعی از پروفیل است که به خاطر ویژگی ضد زنگ بودنش، در صنایع و قسمت‌های تحت تاثیر زنگ‌زدگی بیشترین استفاده را دارد.

علاوه بر در، پنجره و قسمت‌های بیرونی ساختمان که در مواجهه با آب و هوا یا رطوبت می‌تواند بیشترین فرسودگی و خوردگی را داشته باشد، قوطی گالوانیزه برای تقویت پنجره‌های پی‌وی‌سی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. قوطی گالوانیزه کاربردهای زیادی دارد که در ادامه بخشی از آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

 • تولید انواع لوله‌های فلزی
 • محافظت در برابر قطعات ارزشمند ساختمان
 • تولید انواع سینی کابل در محیط‌های خانگی و صنعتی
 • چارچوب‌بندی در و پنجره‌ها
0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول