مقایسه پروفیل upvc با سایر پروفیلها

خیلی ها هنوز اطلاعی از اینکه پروفیل upvc چی هست ندارند، و ا اینکه نمی دونن بهترین مرجع و از کجا بتونن قیمت پروفیل upvc رو بگیرن! ما اینجا بهت میگیم که چطور بتونی فرق پروفیل upvc رو از باقی مواد تشخیص بدی، و کجا با کیفیت ترین و مناسب ترین قیمت رو برای خرید پروفیل upvc ارائه میده . ما در اینجا به تمامی سوالات شما پاسخ میدیم و خوشحالیم که در سایت گئو به دنبال این موضوع آمده اید، در مقاله پیش رو تمامی سوالات شما پاسخ داده خواهد شد و اگر در کجا سوالی براتون پیش اومد حتما کامنت بزارید تا در سریع ترین زمان ممکن پاسخ داده بشه.

پروفیل یو پی وی سی چیست؟

در ابتدا قبل از اینکه به پروفیل upvc اشاره کنیم اول باید شما رو با پروفیل پی وی سی pvc آشنا کنیم تا این جنس رو بهتر درک کنید. در مواد به کار برده شده پروفیل upv از ماده پلی‌وینیل‌کلرید استفاده شده و برای نرم و منعطف شدن اون از انواع مواد پلاستیک کننده استفاده میشه، حالا اگه در این ماده از مواد پلاستیک کننده استفاده نکنیم در نتیجه ماده ای به ما میده به اسم upvc ! بله همین قدر ساده. خوب مواد پلاستیک کننده چی هستن و چه کاربردهایی دارن مربوط به این مقاله نمیشه و نیازی هم نیست دربارش چیزی بدونید. و میریم که درباره مزایا و معایب پروفیل upvc صحبت کنیم.

مزایا و معایب پروفیل یو پی وی سی چیه؟

برای اینکه ما بتونیم مزایا و معایب پنجره های یو پی وی سی رو تشخیص بدیم و بدونم اول باید درباره سایر متریال های موجود اطلاعاتی داشته باشیم، که بتونیم پروفیل upvc رو با پروفیل هایی مثل آهن، چوب و آلومینیوم مقایسه کنیم . برای اینکار ما یک روش داریم و در ابتدای کار شش معیار رو برای مقایسه اینها در نظر میگیریم، و به این معیارها نمره ای از 1 تا 4 تعلق می گیرد و در انتها نمره نهایی بدست می آید.

1-   مقاومت در برابر رطوبت:

یکی از خاص ترین و بهترین ویژگی های هر پنجره ای عبور ندادن اب و رطوبت هست که در بین فلزات پروفیل یو پی وی سی بهترین مقاومت رو داره و بعد از اون میشه به آلومینیوم اشاره کرد که در برابر زنگ زدن مقاوم هست ولی بعد از مدتی رنگ اون عوض میشه و دو مورد چوب و آهن که اصلا مقاومت خاصی در برابر رطوبت و آب ندارند.

2-   عبور ندادن حرارت:

در این مقایسه چوب بهترین عملکرد رو داره و بعد از اون پروفیل upvc بهترین واکنش رو در برابر عبور حرارت و گرما از خودش نشان میده، و در نقطه مقابل آلومینیوم و آهن به خاطر اینکه رساناهای قوی هستن حرارت رو از خودشون عبور میدن .

3-   قیمت کم:

در این مورد پروفیل چوبی قیمت های مناسبی دارند و بعد از اون از نظر قیمتی میشه به پروفیل یو پی وی سی اشاره کرد. و در مرحله بعد دو پروفیل آهن و پروفیل آلومینیوم از نظر قیمتی قرار می گیرن.

4- عدم نفوذ موریانه:

موریانه فقط در چوب نفوذ میکنه و عملا در فلزات نمیتونه نفوذ کنه، بنابراین فلزات در این آزمون نمره کامل می گیرند.

5-   رنگ پذیری:

در این مورد رنگ پذیری اینکه در بعضی ساختمان ها بتوان رنگ درب را با پنجره ست کرد بسیار جالب و زیبا هست و در  بعضی موارد باعث ایجاد شدن تنوع بیشتر خواهد شد، در این بین پروفیل چوب و پروفیل آهن به خوبی رنگ پذیرین دارند و دو پروفیل آلومینیوم و پروفیل یو پی وی سی از رنگ پذیری سخت تری برخوردار هستن و پروفیل upvc رنگ پذیری به شدت سختی دارد و فقط باید در کارخانه این کار انجام شود. 

6-  قابلیت بازیافت:

در پروفیل های upvc شاهد قابلیت بازیافت بالایی هستن، و این یک نوع امتیاز بالایی برای این پروفیل محصوب میشه، و بعد از اون پروفیل های آهن و آلومینیوم از قابلیت بازبافت بالایی برخوردار هستند، که پروفیل آهن به خاطر دارا بودن کارخانه های دوب آهن بیشتر، طرفداران بالاتری دارد.

خوب بعد از این آزمون میریم سراغ نتیجه که در جدوب زیر می تونید اونها رو ببینید :

جدول مقایسه

 

 

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول