در پنجره های Upvc از ماده ای به نام ماده شیمیایی کلرید وینیل استفاده می گردد که به وسیله نوعی روش خاص تولید می گردد و تبدیل به پنلی ونیبل کلیرد می گردد و با یکسری از مواد دیگه ترکیب میشه و به وسیله اکسترودر به پروفیلهای یوپی وی سی تبدیل میشه. به دلیل نوع ساختار و مواد به کار رفته در پلمیرهای یو پی وی سی این مواد در برابر اکثر شرایط جوی از خود مقاومت خوبی نشون می دند و قدرت محافظت بالایی نیز دارند.

و در نقطه مقابل موادی مثل فلزات و چوب به عنوان عنصر بدون ترکیب و به صورت طبیعی در برابر کلیه شرایط جوی دچار تغییر از بین رفتن و پوسیدگی می شوند و در برابر شرایط جوی و طبیعی به راحتی تخریب می گردند . در ضمن به خاطر اینکه چوب نوعی ماده غذایی برای حشرات حساب میشه تهدید از بین رفتن و خورده شدن به مرور زمان توسط این موجودات نیز در آن وجود دارد.

مزایای پنجره UPVC

مزایای ویژه پنجره های دوجداره UPVC

۱- هدایت دمایی (ضریب انتقال حرارت)

خاصیت پلمیرها همیشه به عنوان عایق حرارتی مورد توجه بوده اند و در دستگاه ها و جاهایی که همیشه نیاز به کم شدن مقدار حرارت دارند مانند داخل یخچال، بدنه بیرونی ساختمان، بخش لوله های کولر گازی و … استفاده بسیار زادی دارند و در نقطه مقابل فلزات به خاطر دارا بودن خاصیت هادی و هدایت بالا مانند آلومینیوم و آهن معمولا در موارد و دستگاه هایی که نیاز به تبادل حرارت داشته باشند مورد استفاده قرار می گیرند.

 

۲- میزان انتقال صوت از طریق درب و پنجره ها

نوع ساخت پنجره های دوجداره UPVC به صورت خاصی است این پنجره ها به صورت شبکه های مقطع می باشد که پروفیل به کار برده شده در اونها دارای فضاهای خالی بین خود می باشند که این لایه بندی خودش به مقدار خیلی خوب و زیادی از ورود صوت جلوگیری میکنه . در یکسری آزمایش های انجام شده توسط متخصصین این حوزه نشان داد که یک پنجره UPVC با شیشه دوجداره تا مقدار تقریبی 30 دسیبل از ورود صوت جلوگیری خواهد کرد و اگه به جای استفاده از شیشه دوجداره از شیشه های لمینت سه جداره و پروفیل های 5 کاناله استفاده بشه مقدار مصدود شدن صدا به میزان قابل توجهی افزایش پیدا میکنه.

مزایای پنجره UPVC

۳- پایین بودن ضریب انبساط خطی

همانظور که میدونید مواد در برابر گرما دچار تغییر سایز می شوند در پروفیل های UPVC ضریب انبساط بسیار پایین تر نسب به فلزات رسانا می باشد و این موضوع باعث میشه که هرچقدر دما زیاد بشه افزایش طول بسیار کمی اتفاق بی افته و این امر از تغییر حالت و عوض شدن شکل پنجره و در نتیجه اون شکستن شیشه پنجره جلوگیری میکنه. نکته بعدی با کاهش دما مقدار بسیار جزئی در جمع شدن این پنجره ها تاثیر دارد و در نتیجه درز ها و یراق آلات پنجره به صورت عایق باقی خواهند ماند و از عایق بودن پنجره کاسته نخواهد شد. بدین ترتیب پنجره های UPVC در بلند مدت بسیار مقاوم و به صرفه خواهند بود و از نظر اقتصادی بسیار عالی خواهد بود.

 

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول