درب و پنجره دوجداره آلومینیومی یکی از محصولات پر طرفدار و کاربردی برای ساختمان محسوب میشن. درب و پنجره آلومینیومی دوجداره، علاوه بر اینکه زیبایی بیشتری به نمای ساختمان میدن و ظاهر آن را مدرن‌تر میکنن؛ مزایای زیادی نیز دارند.

معمولا افراد به دلیل استحکام، دوام و سبک وزن بودن آلومینیوم، به سراغ انواع پنجره و در آلومینیوم میرن و همین موضوع یه تفاوت پنجره آلومینیومی با uPVC هست.

1- ماندگاری بالا

ماندگاری و عمر مفید بالا برای تمامی ابزار و مصالح ساختمان، یکی از ویژگی‌هایی هست که در کیفیت کلی ساختمان اثر بسزایی داره.

یکی از مهم‌ترین مزایای آلومینیوم هم ماندگاری بالاست. در و پنجره‌های آلومینیوم از ضریب دوام بالایی برخوردار هستن. چون که آلیاژ فلز آلومینیوم در برابر خوردگی مقاومه و ضد زنگ هم هست و به راحتی اکسید نمی‌شه.

7 ویژگی‌ پنجره آلومینیومی که باید بدونید!

2- هزینه ارزان تر

آلومینیوم هزینه پایین تری نسبت به الوار چوبی و پنجره‌های یو پی وی سی داره. بنابراین با استفاده از در و پنجره آلومینیوم، در هزینه صرفه جویی بیشتری می‌شه.

هزینه، مبحث مهمی در متریال ساختمانی هست که استفاده از متریال آلومینیوم، می‌تونه هزینه رو به طور قابل توجهی کاهش بده.

3- تعمیر کمتر و نگهداری آسان تر

از اونجا که در و پنجره آلومینیوم زنگ نمی‌زنه و تغییر رنگ نمی‌ده، تعمیرات خاصی نداره و نگهداری ازش آسون تره.

برای تمیز کردن آلومینیوم دو بار در سال تمیزکاری کافیه که بهتره این کار رو با آب و صابون انجام بدید و سریعاً با دستمال خشکش کنید. این تنها کاری هست که برای نگهداری پنجره و در آلومینیومی نیاز دارید.

همین مقاومت بالا و نگهداری آسان باعث می‌شه که آلومینیوم و در و پنجره‌های آلومینیومی طرفدار زیادی داشته باشه.

4- ظاهر زیباتر

موضوع بعدی جلوه بصری این در و پنجره آلومینیوم و محصولات آلومینیومی هست که موضوع مهمی هم هست. آلومینیوم ظاهر زیباتری به نمای ساختمان می‌ده، برای اینکه نمای ساختمان، شیک و مدرن به نظر برسه، آلومینیوم بهترین گزینه است.

در معماری فعلی، خونه مدرن جایگاه بیشتری نسبت به خونه سنتی پیدا کرده و ابزار آلومینیومی میتونه ظاهر مدرن رو به خوبی تداعی کنه.

7 ویژگی‌ پنجره آلومینیومی که باید بدونید!

 5- بازده انرژی مناسب

آلومینیوم عایق بندی بسیار خوبی داره و به همراه شیشه می‌تونه به خوبی جلوی ورود هوای سرد و خروج هوای داخل خانه رو بگیره.

با این ویژگی در فصل تابستان، هوای خنک وسایل سرمایشی در خونه حفظ میشه و در فصل زمستان هم گرما در داخل خونه میمونه و سرما نفوذ کمتری به داخل خونه داره. بنابراین با وجود شیشه مناسب و چارچوب آلومینیومی، بازده انرژی مناسب تری خواهید داشت.

 6- خاصیت ضد حریق

در و پنجره آلومینیوم در مقابل آتش سوزی مقاومت بیشتری از خودشون نشون میدن. این خاصیت می‌تونه کمک کنه که در مواقع آتش سوزی، میزان خسارت کمتر بشه.

 7- سازگار با محیط زیست

آلومینیوم قابلیت بازیافت داره و میتونه دوباره استفاده مجدد بشه. این ویژگی باعث میشه که آلومینیوم سازگار با محیط زیست باشه.

سازگاری با محیط زیست در پنجره‌های یو پی وی سی کمتر از آلومینیوم هست و از طرفی هم استفاده از آلومینیوم باعث میشه در مصرف چوب صرفه جویی بشه.

قابلیت بازیافت موضوع بسیار مهمی محسوب میشه و بهتره از وسایلی استفاده بشه که این قابلیت رو داشته باشن.

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول