پارتیشن شیشه ای فریم لس اصل‌ترین نوع پارتیشن‌هایی است که در فضاهای مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. بدیهی است که هرچه پارتیشن بزرگتر باشد، هزینه آن نیز بیشتر می‌شود زیرا قیمت بر اساس متراژ محیط محاسبه می‌گردد. طراحی نیز یکی از عوامل اصلی تعیین قیمت پارتیشن شیشه ای فریم لس است، اینکه از چه نوع در، دسته، لولا و قفل بخواهید استفاده کنید مشخصا در قیمت نهایی تاثیر می‌گذارد. علاوه بر موارد ذکر شده قیمت پارتیشن شیشه ای فریم لس به عوامل مختلف دیگری نیز وابسته است که از مهم‌ترین آن ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ضخامت شیشه، قابلیت ضد خش و ضد ضربه
 • میزان شفافیت شیشه
 • تک جداره یا دو جداره بودن شیشه
 • ایجاد طرح و لوگو بر روی شیشه
 • ابعاد پروژه
 • سفارشی سازی پروژه
 • هزینه نصب و اجرا

 

این روزها در صنعت ساخت و ساز استفاده از شیشه برای کاربردهای مختلف بسیار فراگیر شده است. استفاده از شیشه برای تفکیک فضا در مکان های بزرگ و برای ایجاد فضای خصوصی با بهره گیری از ویژگی های شیشه بسیار کاربردی است. برای این منظور از پارتیشن های شیشه ای استفاده می شود. فرض کنید در یک سالن بزرگ در یک سازمان دولتی چندین میز در کنار یکدیگر قرار گرفته و هر کارمند در این سالن ارباب رجوع خاص خود را دارد، برخی مشول انجام کارهای اداری و برخی مشغول پاسخگویی به تماس های تلفنی هستند، رفت و آمد زیاد و سر و صدا همه افراد حاضر را به ستوه می آورد، برای رفع این مشکل متخصصان استفاده از پارتیشن های شیشه ای را پیشنهاد می دهند. پارتیشن شیشه ای اداری بهترین سازه برای تفکیک فضا در اداره جات است بطوری که علاوه بر محدود نکردن دید افراد و مدیران سازمان، برای هر بخش فضایی اختصاصی با حداقل هزینه ایجاد می کند.
از مزیت های پارتیشن کشویی شیشه ای اداری می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • قیمت به صرفه: استفاده از شیشه نسبت به سایر متریال همچون آجر، سیمان و گچ و غیره از نظر اقتصادی به صرفه است.
 • داشتن کمترین زمان نصب: نصب پارتیشن های شیشه ای براحتی و در مدت زمان کوتاهی قابل انجام است حال زمانی را تصور کنید که بخواهید از آجر و سیمان برای ساخت دیوارهای جدا کننده استفاده کنید، علاوه بر زمان طولانی برای انجام کار، کثیف شدن محیط، گرد و خاک و سر و صداهای آزار دهنده معمولا باعث می شود از تصمصم خود صرف نظر کنید.
 • زیبایی فوق العاده و هماهنگ بودن شیشه با اکثر سبک های معماری
 • عایق بودن شیشه در برابر آلودگی های صوتی
 • عایق بودن در برابر حرارت و جلوگیری از هدر رفت انرژی
 • امکان نصب انواع مختلف شیشه از جمله شیشه های رنگی، طرح دار، سندبلاست و … برای پارتیشن اداری
 • سهولت در نصب پارتیشن شیشه ای
 • تامین نور محیط به دلیل استفاده از شیشه به عنوان متریال اصلی پارتیشن شیشه ای اداری

اشاره به این نکته نیز خالی از لطف نیست که برخی از افراد برای صرفه جویی در هزینه ها به دنبال پارتیشن شیشه ای دست دوم هستند که در نهایت با توجه به هزینه بالایی که برای خرید متحمل می شند، نتیجه مناسب را کسب نخواهند نمود

پارتیشن اداری شیشه ای معمولا دارای فریم از جنس پروفیل آلومینیوم می باشد. شیشه استفاده شده در آن ها دو جداره و یا تک جداره می باشد. پارتیشن های اداری شیشه ای زیبایی و استحکام بالایی دارد. رنگ این پارتیشن ها ماندگاری بسیار بالایی دارد و در سه نوع مات، نیمه مات و شفاف تولید می شود. پارتیشن اداری شیشه ای فضای کمتری را اشغال می کند و در مکان هایی که نیاز به دید اطراف وجود دارد، پارتیشن اداری شیشه ای نصب می شود. این پارتیشن ها به دلیل انعکاس نور محیط شما را بزرگ تر، زیبا تر و زنده تر می کند و نقش بسیار زیادی در زیبایی دکوراسیون داخلی برعهده دارد.

پارتیشن ها از دسته های مختلفی تشکیل می شوند. هر کدام از پارتیشن های موجود در بازار برای محیط خاصی تعبیه شده اند. هر کدام از آن ها از متریال خاصی تشکیل شده اند و با توجه به طراحی که دارند قیمت گذاری می شوند. پارتیشن ها در دسته های شیشه ای، چوبی، آکوستیک و.. قرار می گیرند. اما نکه مهم تر این است که پارتیشن مورد نظر را برای کدام محیط در نظر دارید. برای مثال برای محیط های اداری از پارتیشن های متنوعی می توانید استفاده کنید، اما باید به این سوال جواب بدهید که پارتیشن مورد نظر را بر چه اساسی نصب می کنید.
اگر به دنبال پارتیشنی هستید که سکوت را در محیط کار شما فراهم کند و محیط کار را به سمت آرامش سوق دهد، پارتیشن آکوستیک راه حل شما است.

پارتیشن شیشه ای آکوستیک چیست

پارتیشن های شیشه ای آکوستیک با توجه به طراحی متفاوتی که دارند عایق صدا هستند. اگر در محیطی از پارتیشن های آکوستیک استفاده کنید صدای شما در محیط باقی می ماند و صدایی از خارج محوطه به داخل رجوع پیدا نمی کند. طراحی این نوع پارتیشن به این گونه است که از شیشه های دو جداره استفاده می کند که باعث می شود داخل محیط اتاق، عایق صدا شود. متریال استفاده شده در شیشه های استفاده شده مهم است. برای مثال اگر شیشه های دوجداره که برای پارتیشن مورد نظر شما استفاده شده کیفیت مناسبی نداشته باشد، عایق صدا به صورت کامل نیست، به این منظور که صدا باز هم در میان دو اتاق رد و بدل می شود. پس انتخاب پارتیشن های آکوستیک با درجه کیفی بالا بسیار اهمیت دارد.

محاسن نصب پارتیشن شیشه ای عایق صدا در محل کار چیست؟

همانطور که ذکر شد، برا محیطی مانند محیط کار و اداره، از پارتیشن های متفاوتی از جمله پارتیشن کشویی شیشه ای، چوبی، و آکوستیک می توان استفاده کرد. اگر شما نیازمند محیطی آرام هستید، بهتر است از پارتیشن های آکوستیک استفاده کنید، تا با پرداخت هزینه های به صرفه محیطی آرام و بدون سر و صدا را تجربه کنید.
باید به این نکته توجه کنید که اگر مشتری در شرکت شما حضور پیدا می کند، در اول به وضعیت شرکت توجه می کند و جذب می شود.
پارتیشن های آکوستیک از دسته پارتیشن های زیبا هستند که محیط مورد نظر شما را مدرن جلوه می دهند. این نوع پارتیشن از متریال شیشه ساخته می شود.پارتیشن های شیشه ای محیط مورد نظر شما را بزرگ تر جلوه می دهند.

یکی از انواع پارتیشن اداری، پارتیشن های شیشه ای تک جداره هستند این دسته از پارتیشن ها به دلیل تنوع بالا در نوع تولید برای دکوراسیون و زیبا سازی فضا استفاده های زیادی دارند. از انواع پارتیشن شیشه ای تک جداره می توان به : پارتیشن تک جداره تمام شیشه ای، پارتیشن تک جداره شیشه ای با فریم آلومینیوم، پارتیشن تک جداره شیشه ای با ام دی اف اشاره کرد. مشتریان با توجه به بودجه خود می توانند هر یک از این پارتیشن ها را برای خود انتخاب کنند.

پارتیشن شیشه ای تک جداره آلومینیومی

یکی از موادی که به عنوان دیتیل پارتیشن شیشه ای تک جداره استفاده می شود آلومینیوم است. به احتمال زیاد شما این نوع از پارتیشن ها را در مکان های مختلف مشاهده کرده اید. میزان آلومینیوم استفاده شده در این پارتیشن ها با توجه به مکان مورد استفاده متفاوت خواهد بود. اگر فرد بخواهد حریم شخصی را رعایت کند در این پارتیشن آلومینیوم بیشتر از شیشه استفاده خواهد شد اما اگر نورگیری اهمیت بیشتری داشته باشد فقط قسمت هایی از آن آلومینیومی تولید می شوند

پارتیشن شیشه ای تک جداره MDF

پارتیشن های تک جداره با فریم ام دی اف در ادارات، بیمارستان ها، آزمایشگاه ها و … استفاده دارند. این نوع پارتیشن ها از استایل زیباتری نسبت به مدل آلومینیومی برخوردارند و زیبایی فضای کاری را افزایش می دهند. شیشه ای که در این پارتیشن استفاده می شود در بیشتر مواقع سندبلاست و یا شیشه براق انتخاب می شود. شیشه براق برای بالا بردن میزان ورود نور انتخاب مناسب تری است..

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول