زندگی در خانه‌ای که پنجره دو جداره دارد دردسرهای کمتری دارد، چون دفعات گردگیری خانه کمتر است، خانه نیاز کمتری به مصرف برق و گاز و آب در فصل های مختلف برای ثبات دمای هوا در اتاق‌ها و محیط داخلی دارد، و البته سکوتی در منزل حاکم است که تمرکز ما را برای انجام کارهای خانه و یا پروژه‌های فریلنسری یا کسب‌وکارهای شخصی‌مان بالا می‌برد. سکوتی که نتیجه‌ی وارد نشدن سر و صدای بیرون خانه از طریق در و پنجره ها به داخل است. با این حال ممکن است مشکلاتی در استفاده از در و پنجره های دو جداره داشته باشید که رضایت شما را کاهش دهد. در این مطلب به مشکلات متداول شما در استفاده از در و پنجره upvc می‌پردازیم و راهکارهای حل آن‌ها را مرور می‌کنیم. با آکادمی هافمن همراه باشید.

استحکام پایین پروفیل در و پنجره و تغییر رنگ

یکی از اصلی‌ترین مشکلات شما در استفاده از در و پنجره upvc کاهش مقاومت پروفیل در و پنجره در برابر ضربه و سرما، و همچنین تغییر رنگ و شکل پروفیل در و پنجره پس از چند ماه استفاده است. دلیل این موضوع آن است که این پروفیل ساخت برندی نامعتبر و بی‌کیفیت است، حتی اگر ساخت کشوری خارجی باشد. وقتی استفاده از پنجره دو جداره در کشورمان رونق گرفت، تکنولوژی تولید پروفیل در و پنجره یو پی وی سی در ایران وجود نداشت. یعنی پروفیل upvc از کشورهایی مثل ترکیه و آلمان وارد می‌شد و توسط مونتاژکاران برای متقاضیان استفاده می‌شد. اگر پروفیل خارجی استانداردها و فرمول اصلی پروفیل یو پی وی سی را دارا بود، طی سال‌ها بدون مشکل عمر می‌کرد.
به تدریج تولید پروفیل یو پی وی سی در کشورمان توسعه پیدا کرد و تا موقعی که فرمول پروفیل درب و پنجره دو جداره و قالب های کارخانه‌ای مورد استفاده برای ساختن این پروفیل ها براساس استاندارد جهانی بود، کیفیت آن‌ها با سطح جهانی برابری می‌کرد. کاهش استحکام پروفیل در و پنجره از زمانی شروع شد که قالب ها و فرمول ها با هدف ساختن پروفیل های ارزان‌تر و سود بیشتر تولیدکنندگان، دستکاری شد و کارایی آن‌ها کاهش یافت. مثلا از قالب های تولید پروفیل بیش از عمر مفید آن‌ها استفاده می‌کردند تا از دید خودشان خرج اضافی نتراشند!

بخار گرفتگی پنجره دو جداره

یکی از مشکلات متداول در و پنجره دو جداره یو پی وی سی (uPVC) پس از چند ماه یا چند سال استفاده، بخار گرفتن یا بخار زدن بین دو صفحه شیشه است که پاک کردن آن ممکن نیست. چون این بخار نه روی سطح بیرونی است نه از داخل قابل پاک کردن است. این مورد دلایل مختلفی دارد. در پنجره های دو جداره از یراق آلات، رطوبت‌گیر، لاستیک یا نوار درزگیر، گاز آرگون، چسب مخصوص، پروفیل و انواع شیشه استفاده می‌شود. اگر درزگیری به درستی انجام نشده باشد، پروفیل‌ها و شیشه‌ها با دقت سوار نشده باشند و یا دلیلی باعث شود گاز آرگون موجود در فضای خلأ بین دو صفحه شیشه خارج شود، رطوبت هوا یا همان آب به شکل بخار این فضای خالی را پر می‌کند و به سادگی امکان برطرف کردن آن وجود ندارد. از طرفی خود گاز آرگون فرار است و وجود نشتی در فضای بین دو جداره موجب می‌شود به سرعت این گاز به خارج شدن تمایل پیدا کند. از طرفی، وجود بخار نشان می‌دهد پنجره دیگر به اندازه سابق عایق خوبی نیست و کارکردی مشابه پنجره معمولی پیدا کرده است. خوب است در نظر داشته باشید برای تهیه و نصب پنجره دو جداره از برندهای معتبری مثل هافمن و کارشناسان با تجربه کمک بگیرید و همچنین نکات نگهداری مثل استفاده نکردن از تمیز کننده های شیمیایی برای این پنجره ها را رعایت کنید.

آيا پنجره دو جداره یکی از راهکارهای مقابله با گرد و خاک است؟

پاسخ ساده است، بله! از مهم‌ترین راهکارهای مقابله با گرد و خاک خانگی استفاده از در و پنجره دو جداره و عایق با پروفیل در و پنجره upvc است. البته دقت کنید برندی که محصول را از آن تهیه می‌کنید و کارشناسی که برای نصب می‌آید معتبر باشند. در غیر این صورت چیزی جز ظاهر یک پنجره دو جداره نصیب شما نمی‌شود و کارکرد عایق و نفوذناپذیری آن را نخواهید داشت.

قیمت در و پنجره upvc چند است؟

قیمت محصول متناسب با ابعاد و تعداد در و پنجره خانه شما تعیین می‌شود و همچنین نوع شیشه مورد استفاده. تفاوت قیمت در و پنجره های مختلف با توجه به ابزار، تجهیزات و مواردی است که در تولید و ساختار محصول استفاده شده است. نخستین علتی که موجب می‌شود نرخ در و پنجره دو جداره کمی از در و پنجره سه جداره کمتر باشد، کمتر بودن یک لایه شیشه در ساختار آن است. هر چه اندازه در و پنجره بزرگ تر باشد، میزان پروفیل، تعداد شیشه‌ها، یراق‌آلات، لاستیک مصرفی و غیره افزایش می‌یابد و بر قیمت آن تاثیر می‌گذارد.

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول