طبق بررسی های صورت گرفته ، حتی با بسته بودن درب و پنجره های یک ساختمان نیز 20 تا 30 درصد گرما یا سرمای داخل از طریق پنجره ها هدر می رود . بنابراین ، پنجره ها می توانند نقش مهمی در میزان مصرف انرژی که برای گرمایش و سرمایش تولید می شود داشته باشند.

 

پنجره های دوجداره upvc به خوبی در برابر عبور گرما و سرما مقاومت دارند .

یک پنجره دوجداره با شیشه های 4 تا 6 میلی متری ، و گاز آرگون ، ضریب انتقال حرارتی معادل 2.9 w/m2c دارد ، که این عدد برای پنجره سه جداره با همین ضخامت و گاز آرگون ، به 1.9 w/m2c کاهش می یابد.

انتظار می رود که یک پنجره سه جداره upvc نسبت به پنجره دوجداره با ویژگی های یکسان ، 25 درصد عایق بندی حرارتی بیشتری داشته باشد.

 

 

کاهش سر و صدا با پنجره سه جداره

STC استانداردی برای سنجش میزان عایق بندی صوتی پنجره ها است.

ضخامت شیشه ها و تعداد لایه های آن ها، ضخامت و جنس و کیفیت پروفیل ، میزان آب بندی درزگیر ها ، کیفیت یراق آلات ، و حتی نحوه ی نصب پنجره ، در میزان عایق بندی صوتی موثرند.

پنجره دوجداره با شیشه های 4 تا 6 میلی متری می تواند موجب کاهش صدا به مقدار 35 دسیبل شود.

این مقدار برای پنجره سه جداره استاندارد ، که دارای دیگر ویژگی های گفته شده برای عایق بندی صوتی است ، به دو برابر یعنی تا 70 دسیبل به طور حداقل افزایش می یابد که به معنی سکوت بیشتر است.

بسته به نوع و تعداد کانال ها ، و کیفیت و روکش پنجره و دیگر عوامل ،کلاس انتقال صدا یا STC برای یک پنجره سه جداره می تواند تا 80 دسیبل هم برسد

 

قیمت پنجره سه جداره upvc

مطمئنا قیمت تمام شده پنجره نیز برای مشتری حائز اهمیت است.

مشخص است که پنجره های سه جداره با داشتن شیشه و گاز بیشتر و پروفیل ضخیم تر و کانال های بیشتر ، دارای قیمت بیشتری از پنجره های دوجداره هستند.

قیمت پنجره سه جداره upvc به خودی خود به مسائل زیادی چون ضخامت پروفیل و برند سازنده آن ، کیفیت و برند یراق آلات پنجره سه جداره ، ابعاد مورد نیاز پنجره ، چهارچوب پنجره سه جداره upvc ، نوع گاز و

بسیاری دیگر از موارد در قیمت پنجره سه جداره تاثیر گذارند.

نوع بازشو و هزینه نصب پنجره 3 جداره را هم باید در نظر گرفت .

 

با وجود تمام موارد گفته شده ، مشخص می شود که چرا استفاده از پنجره های دوجداره در برخی موارد به صرفه تر است.

بنابراین باید هزینه پنجره سه جداره upvc را به میزان ضرورت و این که آیا پنجره دوجداره کافی است یا نه در نظر گرفت.

 

نصب پنجره پنجره سه جداره upvc

پیشتر در مقالات مرتبط توصیه اکید بر نصب پنجره upvc توسط افراد ماهر شده بود و بارها در مورد اهمیت نصب پنجره یو پی وی سی در عملکرد و کارایی آن صبحت شده است.

حال باید در نظر بگیرید که نصب پنجره سه جداره upvc با توجه به ابعاد و پهنای بیشتر و وزن بالاتر دارای حساسیت بیشتری از نصب پنجره دوجداره هم می باشد.

 

بنابراین بازهم توصیه می کنیم که نصب پنجره را حتما به نصاب و تکنسین های ماهر بسپارید تا هزینه ای که برای پنجره کرده اید، با نصب نامناسب و غیر صحیح از بین نرود و پنجره کارایی خود را از دست ندهد.

در صورت تصمیم به خرید پنجره سه جداره upvc و نصب آن ، و یا سه جداره کردن پنجره دوجداره خود حتما قبل از خرید با کارشناسان مشورت کنید تا تشخیص دهند که آیا پنجره سه جداره برای ساختمان شما مناسب است یا خیر.

 

کاربرد پنجره سه جداره upvc

در هر ساختمانی که آلودگی صوتی زیادی داشته باشد مانند ساختمان ها در نزدیکی کارخانجات صنعتی ، فرودگاه ها ، ایستگاه قطار و ریل راه آهن ، نزدیکی اتوبان ها و … می توان از پنجره سه جداره upvc استفاده کرد.

در مورد ساختمان های صنعتی و فرودگاه ها و دیگر مراکز بسیار پر سر و صدا حتی از پنجره های چهار جداره هم استفاده می شود.

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول