جام بالکن یا همان بالکن شیشه ای ساختار کاملا شیشه ای دارد. این ساختار شیشه ای، بالکن و تراس را به طور کامل پوشش شیشه ای می دهد. در ساختار و مکانیزم این پوشش شیشه ای از دو پروفیل آلومینیومی افقی در کف و سقف تراس استفاده می شود.

از طرفی برای قرار گیری شیشه های مورد نظر نیز از دو پروفیل آلومینیومی عمودی در دو طرف تراس به کار گرفته می شود. ریل هایی بر روی این پروفیل های برای حرکت شیشه ها به کار برده می شود. برای محافظت شیشه ها بر روی این ریل ها می توان بیان کرد که شیشه ها در نوارهای مخصوصی همراه با بلبرینگ ها جهت ایمنی بیشتر به کار رفته است.

شیشه های به کار رفته در جام بالکن باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد. برای همین امر نیز شیشه های به کار رفته در جام بالکن از جنس شیشه های سکوریت است. برای اینکه این شیشه ها عایق خوبی برای میزان کاهش سر و صدا، رطوبت باشد بهتر است این شیشه ها ضخامتی در حدود 8 میلیمتر یا 10 میلیمتر داشته باشند.

در جام بالکن از پنجره های دوجداره استفاده می شود. پنجره های معمولی مقاومت پایینی دارند و در برابر عواملی همچون باد و زلزله به راحتی می شکنند. پنجره های دو جداره در برابر این عوامل مقاومت بالایی دارند و حداکثر طول شیشه های بالکنی در این سیستم حدود 270 سانتی متر و در دو نوع گیوتینی حدود 300 سانتی متر است.

در انتخاب شیشه های بزرگتر دایره انتخاب شما وسیع تر است و می توانید از پنجره های دو جداره در ابعاد بزرگتر به کار گیرید.

 

 

فواید جام بالکن در طراحی ساختمان

جام بالکن با پوشش شیشه ای کامل فواید بسیاری برای ساختمان دارد. شیشه های به کار رفته در جام بالکن از جنس شیشه سکوریت است که دوام و مقاومت بالایی دارد. به دلیل عایق بندی خوبی که دارد در فصل تابستان و زمستان از هدر رفتن انرژی به طور قابل توجهی جلوگیری می کند.

به دلیل مقاومت بالای شیشه های بکار رفته در آن در اثر ضربه توپ که در بیرون ساختمان به آن اصابت می کند دچار شکستگی نمی شود. از دیگر فواید آن می توان به شست و شوی آسان آن اشاره کرد. می توان با مواد شوینده بیرون و داخل جام بالکن را به راحتی شست. تمیز و پاک کردن شیشه های زمان زیادی نمی برد به این خاطر که این شیشه ها خاصیت ضد لکه دارند و سریع پاک می شوند.

جام بالکن طراحی به خصوصی دارد به این خاطر که از نمای بیرون قابل باز شدن نیست به همین خاطر امنیت بیشتری را برای ساختمان شما فراهم می کند. بارش برف و باران موجب نفوذ رطوبت به داخل ساختمان می شود.

اما با وجود جام بالکن خیالتان از این بابت راحت باشد بلکه به دلیل عایق بندی مناسبی که دارند از نفوذ هر گونه رطوبتی به داخل ساختمان جلوگیری می کند. جام بالکن با طراحی که دارد فضای بیشتری را در ساختمان برای شما فراهم می کند.

در چیدمان جام بالکن می توانید خلاقیت به خرج بدهید و با یک دکوراسیون زیبا با کمک گل های طبیعی جلوه زیباتری به این فضا بدهید. با بکار بردن جام بالکن در ساختمان می توانید در زیبا سازی نمای بیرونی ساختمان تاثیر بسزایی بگذارید.

نمای شیشه ای و انعکاس نور در بالکن شیشه ای جذابیت زیبایی به نمای بیرونی ساختمان شما می دهد و از همان بدر ورود به ساختمان، ساختمان شما را لوکس و مدرن نشان می دهد. شیشه های به کار رفته در جام بالکن رنگ های متنوعی دارد. به دلیل دوام و ماندگاری رنگ های به کار رفته در شیشه ها در طول سالیان استفاده هیچ تغییر رنگی در آن مشاهده نخواهید کرد.

با توجه به طراحی ، زیبایی و همچنین فواید جام بالکن امروزه از این سیستم در تراس و بالکن ساختمان ها بیشتر رایج شده است. بالکن و تراس از جمله فضاهایی از ساختمان هستند که اگر با برنامه ریزی دقیق طراحی شوند در عین زیبایی فضای بیشتری را برای شما در ساختمان فراهم کنند.

در بیشتر هتل ها و منازل مسکونی از جمله آپارتمان ها برای طراحی یک محیط خلوت و دنج و همچنین یک گلخانه زیبا با گل های رنگارنگ، جام بالکن گزینه مناسبی است. شیشه های به کار رفته در جام بالکن نوردهی مناسبی دارد و برای صرف یک صبحانه و عصرانه بهترین فضا در ساختمان محسوب می شود.

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول