حتما برای بسیاری از شما هم تمیز بودن پنجره و اجزای آن اهمیت زیادی دارد. یکی از اجزای مهم پنجره‌ها، توری‌ها هستند. اگر بخواهید پنجره‌های خود را تمیز کنید، اما از توری‌ها غافل بمانید، قطعا زحمات شما برای برق انداختن شیشه‌های پنجره نیز به هدر خواهد رفت. شاید به نظر شما تمیز کردن توری پنجره آن‌قدرها هم راحت نباشد و اصلا همین موضوع باعث می‌شود که از خیر تمیز کردن و شستشوی توری‌ها بگذرید.

می‌خواهیم این نوید را به شما بدهیم که با چند ترفند ساده و آسان می‌توانید توری‌ پنجره‌های خود را به آسانی برق انداختن شیشه‌ پنجره‌ها تمیز کنید. شاید با خودتان فکر کنید که تمیز کردن توری‌ها ممکن است باعث آسیب دیدن و خراب شدنشان بشود، اما بهتر است بدانید که با شستشوی اصولی توری‌ها و به کار بردن مراحل صحیح تمیز کردن آن‌ها نه تنها توری‌ها را خراب نکرده‌اید، بلکه باعث افزایش طول عمر آن‌ها نیز شده‌اید.

اولین و ساده‌ترین راه برای تمیز کردن توری‌های پنجره، استفاده از بخارشور است. بخارشور می‌تواند کثیفی‌ها و گردو خاک‌های جذب شده در توری پنجره را شستشو دهد و فلزهای توری را برق اندازد. در عین حال برخی از انواع توری‌ها مانند توری‌های مگنتیک، به آسانی قابل جدا شدن هستند و برای هر بار شستشو می‌توان آن‌ها را از قابشان جدا، تمیز و سپس در جای اول خود نصب کرد.

اگر بخارشور ندارید و تصمیم به تمیز کردن توری پنجره‌ها گرفته‌اید، بهتر است ابتدا با استفاده از یک جاروبرقی یا جارو شارژی، گرد و خاک‌های توری را در حالت باز شده جارو بکشید. سپس با استفاده از یک دستمال مرطوب روی توری و پشت آن را تمیز کنید. البته این کار کاملا توری پنجره را برق نمی‌اندازد، اما باز هم باعث تمیز شدن نسبی آن خواهد شد.

برای توری‌های ثابت یا انواع نازک‌تر توری‌ها که امکان آسیب دیدن دارند، بهتر است خودتان اقدام به تمیزکاری نکنید. در این مواقع بهتر است، از خدمات و سرویس‌هایی تخصصی که برای نظافت و شستشوی انواع درب‌ها و پنجره‌ها ارائه می‌شود استفاده کنید. زیرا اقدامات خودتان برای تمیز کردن توری ممکن است باعث آسیب دیدن توری شود و مجبور به تعویض تمام توری شوید

.

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول