توری مخصوص پنجره های دوجداره یو پی وی سی از الیاف فایبرگلاس می باشد که ضد گرد و غبار می باشد و باعث کاهش دید نمی شود.

-قاب توری های پنجره دوجداره از جنس آلومینیوم می باشد که هماهنگ با رنگ پنجره ها می شوند.

-قبل از انتخاب نوع توری باید اطلاعات کافی از انواع مختلف توری بدست آورده تا با توجه به محل نصب و احتیاجمان بهترین نوع را انتخاب و نصب نماییم.

مراحل ساخت توری پلیسه

در روش ساخت توری پلیسه ابتدا باید تصمیم گرفت که میخواهیم درب یا پنجره توری پلیسه را درست کنیم. پس از تصمیم گیری وارد مراحل ساخت توری پلیسه می شویم. این مراحل عبارتند از:

 1. تهیه ابزار و لوازم مورد نیاز ساخت توری پلیسه
 2. قطعات مورد نیاز تولید توری پلیسه
 3. شروع به ساخت توری پلیسه

ابزاری که برای ساخت توری پلیسه پنجره نیاز است شامل: اره آهن بر، دستگاه پرچ، سوزن و نخ توری پلیسه، دریل، چسب، کاتر، متر و غیره می باشد.

قطعات مورد نیاز  ساخت توری پلیسه

 • پروفیل قاب توری
 • یراق آلات توری پلیسه
 • فایبرگلاس
 • نخ مخصوص توری پلیسه
 • تسمه نگهدارنده توری پلیسه
 • دستگاه پرچ

مراحل تولید توری

برای اینکه به خوبی با روش ساخت توری پلیسه آشنا شوید مراحل آن را تک به تک و با جزئیات در ادامه برایتان توضیح می دهیم. با ما همراه باشید.

ابعاد و برش: در ابتدا هنگامی که سفارش ساخت توری پلیسه، به عنوان مثال از نوع پنجره آن پذیرفته شد، باید به ابعاد سفارش شده توجه داشت. پس از در نظر گرفتن ابعاد شروع به برش پروفیل در اندازه های دقیق آن می کنیم. توسط اره آهن بر چارچوب پنجره و قسمت بازشو پنجره را برش می دهیم. در واقع  پس از برش باید دارای پنج تکه برش زده پروفیل باشیم.

برش توری پلیسه: پس از برش پروفیل، نسبت به همان اندازه و ابعاد شروع به برش زدن توری پلیسه می کنیم. پس از اندازه گیری دقیق توری پلیسه را در روی سطح صاف به کمک کاتر برش میزنیم.

چسباندن تسمه: پس از برش توری پلیسه، تسمه پی وی سی را بر روی ابتدا و انتهای لبه های توری پلیسه می چسبانیم. پس از چسباندن به اندازه یک و نیم سانتیمتر از آن محل را برش می زنیم.

سوراخکاری پروفیل ها: پس از آن به کمک دستگاه، سوراخ های محل اتصال توری را بر روی پروفیل ایجاد می کنیم. سپس محل های سوراخ شده را با دستگاه پرچ می کنیم تا حرکت رفت و آمد توری پلیسه روان و راحت تر شود.

روش ساخت توری پلیسه و قراردادن آن: پس از مراحل گفته شده نوار مویی را در قسمت متحرک سپس توری پلیسه را به کمک سوزن نخ از سوراخ های ایجاد شده عبور می دهیم. در واقع پنجره  باید دارای چهار نخ عبور داده شده از سوراخ ها  باشد.

اتصال توری پلیسه به پروفیل و پنجره: پس از اتمام تمامی مراحل، توری پلیسه را بر روی شیار های پروفیل قرار می دهیم و با استفاده از پیچ آن را متصل و محکم می کنیم. پس از اتصال کامل توری پلیسه مراحل تولید و روش ساخت توری پلیسه به پایان می رسد و شما دارای یک پنجره توری پلیسه آماده به نصب می باشید.

توری در و پنجره امروزه خواستار زیادی دارد و مردم در تابستان که فرا می رسد همراه با گرمای آن سر وکله حشرات مزاحم نیز پیدا می شود.بخصوص هنگام شب که گاه خنکی هوا وسوسه می کند تا پنجره را بازبگذاری و بی توجه به هوای مصنوعی سیستمهای خنک کننده از وزش باد ملایم شبانگاهی بهره ببری اما این موجودات مزاحم بانیش زدن های مداوم خود خواب را برتوحرام می کنندوتو نیز برای رهایی از شر این جانوران موذی چاره ای نداری جز این که دست به دامان توری در و پنجره شوید.

انتخاب توری مناسب

رویکرد بیشتر خریداران به استفاده از توری های جمع شونده است که برای درها نوع پلیسه و برای پنجره توری رولینگ مناسب تر است، اما به اعتقاد شرکت هلی پن سیستم مناسب برای درها همان پلیسه است. سیستم های توری پنجره به سه قسمت کلی تقسیم می شوند؛ اول ساده یا ثابت دوم لولایی و سوم «به جمع شونده» یا «جمع شو» که خود بر دو بخش است؛ اول توری رولینگ و دوم توری پلیسه که هر یک از آن ها هم خود به سه نوع دیگرتقسیم می شوند.

کاربری های مختلف ساختمان باانتخاب توری رابطه مستقیمی دارد چرا که سیستم های غیر جمع شونده برای کاربری های تجاری و اداری مناسبتر است اما در خانه ها به دلیل این که در و پنجره هاکمتر از ساختمان های عمومی بازوبسته می شودمی توان از توری های پلیسه استفاده کردچون فرسایش این سیستم در ساختمان های مسکونی کمتراست.

 توری بدون نیاز به شستشو

توری های ثابت قابلیت بازشدن نداشته و تنها در هنگام شستشو قابل جدا شدن از فریم می باشند. توری های رولینگ دارای فریم ثابت بوده ولی توری آن ها متحرک است و برحسب نوع توری به صورت کرکره ای قابلیت جمع شدن را دارد. توری پلیسه ای پنجره دوجداره یو پی وی سی نیز که نسل جدید توری های پنجره دوجداره یو پی وی سی می باشد به صورت مکانیکی در دو نوع آلفا (نوع حرکت عمودی و بیشتر پنجره های کم ارتفاع ) و بتا ( نوع حرکت افقی و برای پنجره های ارتفاع بلند و در ) تولید می شود.

 

توری نیازی به شستشو نداشته و در صورت نیاز به نظافت تنها با یک جاروبرقی تمیز می شود. این نوع توری دارای یک قاب محافظ بوده که در هنگام عدم نیاز به توری در آن قاب جمع می شود ، ضمن اینکه برخلاف توری های رولینگ محدودیت های ابعاد را ندارد. شرکت هلی پن برای راحتی و آسانی مشتری این توری های پلیسه را طراحی و تولید کرده تا مشتری آن را برای خانه ی خود انتخاب کند. با توجه به توضیحات داده شده ، شرکت هلی پن این افتخار را دارد تا محصولات خود را اعم از توری پنجره با قیمتی مناسب و کیفیتی عالی به دست شما عزیزان برساند

دقت در اندازه گیری توری پنجره از جمله فعالیت هایی هستند که در کیفیت نصب پنجره UPVC و رضایت مشتری تاثیر زیادی دارد و مسئولیت آن بر عهده شرکت تولید کننده می باشد. اما شما می توانید با در نظر گرفتن نکاتی که ذکر شده است ، خودتان اندازه گیری توری را انجام دهید و جهت سفارش با شرکت هلی پن تماس بگیرید.

برای اندازه گیری ابعاد توری پنجره ، ابتدا لنگه های بازشویی را که قصد نصب توری بر روی آن را دارید مشخص می کنید. بعداز پایین ترین نقطه آن تا بالاترین نقطه لنگه بازشو را اندازه گیری می کنیم. عدد بدست آمده ارتفاع بازشو است. عرض لنگه بازشو را نیز از انتهای سمت چپ تا انتهای سمت راست اندازه می گیریم. در شکل محل اندازه گیری مشخص شده است. عرض و ارتفاع بدست آمده را باید با ۴ سانتی متر جمع کنیم.

 

اندازه گیری توری پنجره

 •  عرض توری پنجره : پشت تا پشت عرضی قسمت بازشو به سانتی متر + ۴ سانتی متر
 •  ارتفاع توری پنجره : پشت تا پشت ارتفاع قسمت بازشو به سانتی متر + ۴ سانتی متر

ابعادی که به دست آورده اید ، ابعاد توری پنجره می باشد که شما می توانید با انتخاب نوع توری ، سفارش خود با شرکت صنعتی هلی پن درمیان بگذارید.

نکاتی در اندازه گیری توری پنجره وجود دارد که باید رعایت شود :

 •  مشاوره حالت های بازشو و تعیین آن با درخواست مشتری
 •  در نظر گرفتن موانع نصب یا باز شدن لنگه پنجره
 •  هماهنگی طرح پنجره های قدیمی با پنجره های دوجداره
 •  مشاوره در موردخرید توری
 •  دقت در اندازه گیری

.

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول