نکات خرید پنجره دوجداره

در هنگام خرید این نوع پنجره توجه به یکسری نکات امری بسیار ضروری است. هنگامی که به مراکز فروش پنجره دوجداره مراجعه می کنید حتماً به موارد زیر دقت کنید.

 • شیشه های پنجره باید از استانداردهای لازم برخوردار بوده و به میزان کافی گاز آرگون بین آن ها تزریق شده باشد.
 • نصب پنجره با رعایت اصول لازم صورت گیرد، در غیر این صورت انرژی ساختمان هدر خواهد رفت.
 • یک پنجره خوب باید عایق بندی شده باشد؛ زیرا تنها در این صورت می تواند آسایش و آرامش را برای ساکنین به ارمغان آورد.
 • یراق آلات آن با توجه به کارایی و وزن لنگه ها خریداری شوند.
 • شیشه پنجره باید صنعتی باشد، شیشه هایی که در شیشه بری ها یافت می شوند مناسب این کار نیستند.
 • نصب پنجره دوجداره یو پی وی سی باید توسط نصاب حرفه ای انجام شود.
 • نوع پروفیل ها باید با شرایط آب و هوایی سازگار و از استانداردهای لازم برخوردار باشد.

قیمت پنجره دوجداره

عوامل متعددی در قیمت پنجره دوجداره تاثیرگذار هستند که در ذیل به آن ها می پردازیم.

 • هر چه سایز و تعداد پنجره ها بزرگ تر باشد قیمت نیز بالاتر خواهد رفت. اما برخی از تولیدکنندگان در صورت خرید عمده به خریداران تخفیف می دهند و محصولات را با قیمت کمتری عرضه می نمایند.
 • قاب پنجره از متریال هایی نظیر چوب، آلومینیوم و پی وی سی ساخته می شود که از بین آن ها UPVC ارزان ترین و رایج ترین قاب است که از مقاومت لازم در برابر شرایط آب و هوایی برخوردار می باشد.
 • مدل پنجره نیز در قیمت آن اثرگذار است. در بازار طیف گسترده ای از مدل ها دیده می شوند که هر کدام قیمت متفاوتی دارند.
 • هزینه نصب این پنجره ها به صورت جداگانه حساب می شود.
 • شیشه دوجداره با توجه به جنس و نوع ساخت دارای قیمت متفاوت است.
 • یراق آلات استاندارد و با کیفیت قیمت بالاتری به نسبت سایر یراق آلات دارند.

ابعاد استاندارد پنجره دوجداره upvc

ابعاد استاندارد پنجره دوجداره upvc یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در زیبایی ظاهری ساختمان و حتی دوام پنجره دوجداره است. طراحی پنجره ها می تواند به گونه ای باشد که ساختمان شما را عریض تر یا مرتفع تر نشان دهد و یا سبکی مدرن و یا سنتی به آن ببخشد.

از طرفی دیگر با طراحی ابعاد استاندارد جهت پنجره upvc می توانید جلوی بسیاری از هزینه های اضافی را بگیرید. اولین سطح اتلاف هزینه مربوط به متریال مصرفی است. ممکن است با ۵ سانتی متر اضافه تر شما متحمل ساخت پنجره ای با شیشه دوجداره در سایز غیر استاندارد شوید که در این صورت هزینه ای ۲ تا ۳ برابری را به شما تحمیل می کند.

همچنین ابعاد غیر استاندارد جهت پنجره دوجداره آلومینیومی از نظر فنی نیز باعث کندی عملکرد باز و بسته شدن و درنتیجه کاهش طول عمر پنجره می شود. در طراحی ابعاد پنجره های باز شو لازم است استاندارد هایی به لحاظ فنی رعایت شود که در ادامه مطلب به تمامی این نکات اشاره خواهیم کرد.

پنجره های بازشو لولایی اصولاً برای درب و پنجره های دارای ابعاد کوچک تا متوسط و نرمال طراحی می شوند و باید ابعادی مطابق با مقدار تحمل وزن لولا ها و یراق آلات مصرفی داشته باشند. بهترین ابعاد در بازشو های لولایی حد اکثر ۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰ میلیمتر در ارتفاع ۷۰۰ تا ۹۰۰ میلیمتر در عرض می باشد و حداقل آن ۴۰۰*۴۰۰ است

پنجره های دوجداره بازشو مدل کشویی اصولاً ابعاد بزرگتری دارند و با توجه به بالا بودن وزن بازشو ها بهتر است از ریل های قوی تر و غلطک های سرامیکی استفاده شود تا بازشو ها دچار خشکی و سختی در حرکت نشوند.

ابعاد در پنجره کشویی بهتر است به گونه ای طراحی گردد که عرض و ارتفاع بازشو ها در تناسب باشد. به این معنی که عرض پنجره نهایتاً نصف ارتفاع پنجره باشد و خیلی باریک به نظر نیاید. در مجموع هر چقدر که بازشو های دو پنجره کشویی به شکل مربع نزدیک تر باشد، بازشوی روان تر و استانداردتری خواهید داشت.

بهترین ابعاد جهت پنجره upvc کشویی عرض از ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ میلیمتر و ارتفاع بازشو حداکثر تا ۲۲۰۰ میلی متر است  ابعاد ذکر شده جهت لنگه بازشو می باشد. ارتفاع پنجره کشویی نیز بهتر است بیشتر از ۲ متر نباشد و لازم است استاندارد های شیشه نیز در آن در نظر گرفته شود.

پنجره های لیفت و فولکس واگنی برخلاف پنجره های نام برده برای ابعاد بزرگ با وزن های بالا طراحی می شوند که در صورت وجود باغ و حیاط بزرگ و یا بهره مندی از نمای شهر مناسب ویلاها و یا ساختمان هایی مرتفع و برج ها هستند. استفاده از پنچره های لیفت و فولکس واگنی به خصوص در طراحی های داخلی مدرن بسیار مورد پسند معماران است.

خوشبختانه برای پنجره های فولکس واگنی یراق های ویژه طراحی شده است که ابعاد متوسط به بالا را پوشش می دهد و بطور کلی در سه نوع مکانیکی، نیمه اتومات و فول اتومات تولید می شوند. در این نوع پنجره محدودیتی تا ارتفاع ۲۴۰۰ میلیمتر و عرض ۱۵۰۰ میلیمتر برای هر لنگه وجود ندارد و تنها محدودیت های که باید در نظر قرار گیرد، جابجایی و ابعاد شیشه است. قیمت یراق فولکس واگنی با عرض بازشو نسبت مستقیم دارد و با زیاد شدن عرض بازشو قیمت آن نیز افزایش می یابد. در بازشو های رنج ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ میلیمتر باید از یراق آلات نوع فول اتومات استفاده کرد.

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول