امروزه در ساختمان های مدرن و به روز از طراحی های ویژه ای به کار می رود. نمای ساختمان و طراحی داخلی ساختمان به سبک مدرن زیبایی خاصی به ساختمان می بخشد. امروزه دست معماران در طراحی ساختمان بسیار باز است.

آنها برای زیبایی و فراهم کردن آسایش و آرامش طراحی های ویژه ای را در ساختمان پیاده می کنند. جام بالکن یا همان بالکن شیشه ای طراحی زیبایی است که امروز در بیشتر ساختمان های مدرن باب شده است. نمای ساختمان از دور تصوری زیبا از ساختمان را نشان می دهد. حال تصور کنید که جام بالکن چه تصویر زیبایی از نمای بیرونی ساختمان را نشان می دهد.

جام بالکن یک ایده نو و خلاقانه ای است که طراحان برای ایجاد یک محیط امن و آرام برای ساکنین ساختمان فراهم می کند. طراحی زیبا در ساختمان های مسکونی و تجاری ارزش زیادی به ساختمان می بخشد. غالبا افراد جام بالکن را می پسندند به این خاطر که در کمال آرامش می توانند بر محیط بیرون و اتفاقات اطراف ساختمان احاطه کامل داشته باشند.

جام بالکن یا همان بالکن شیشه ای با بکار گیری پنجره های بزرگ با شیشه های زیبا در ساختمان طراحی می شود. برای درک بیشتر این موضوع ما در ادامه جام بالکن را برای شما تشریح خواهیم داد تا اطلاعات بیشتری را در این رابطه کسب کنید.

جام بالکن شیشه ای

در ساختمان های مدرن با ارتفاع زیاد تراس و بالکن یک فضای مناسبی برای نوردهی به درون ساختمان فراهم می کند. حال تصور کنید که این فضاهای باز با کمک پنجره های بزرگ و شیشه ای به طور کامل طراحی شوند.

بالکن شیشه ای یا همان جام بالکن در واقع یک سیستم یا پوشش شیشه ای در محوطه بالکن و تراس است که شما با خیال راحت و با ایمنی کامل می توانید نظاره گر تغییرات فصول و شرایط آب و هوایی باشید. این پوشش شیشه ای غالبا به صورت ریلی و یا لولایی نصب می شود.

در طراحی جام بالکن از پنجره های بزرگ شیشه ای با دوام استفاده می شود. در ارتفاعات احتمال ورود گرد و غبار، لانه سازی پرندگان و حشرات موذی به داخل ساختمان زیاد است. برای جلوگیری از ورود این عوامل به داخل ساختمان بالکن شیشه ای گزینه مناسبی است.

جام بالکن علاوه بر اینکه از ورود چنین عواملی به داخل ساختمان جلوگیری می کند در زیبا سازی نمای بیرونی و درونی ساختمان نیز نقش قابل توجهی دارد. اگر بالکن و تراس با یک پوشش شیشه ای طراحی شوند در فصول مختلف سال قابل استفاده هستند.

در فصول گرم و سرد سال که رفتن به بالکن و تراس سخت و طاقت فرسا است وجود جام بالکن اهمیت بالایی دارد. با توجه به این اوصاف بیشتر افراد ساختمان های این چنینی را بیشتر ترجیح می دهند به این خاطر که در این ساختمان ها به ایمنی و آسایش افراد بیشتر اهمیت داده شده است.

سیتم ریلی به کار رفته در جام بالکن این امکان را برای شما فراهم می کند که به راحتی وارد این فضا شوید و با یک آرامش خاطر بیشتری صبحانه و عصرانه را در کنار خانواده و دوستان خود میل کنید.

 

مزایای جام بالکن

جام بالکن یا همان بالکن شیشه ای علاوه بر زیبا سازی مکان تراس و بالکن فواید بیشماری دیگری نیز دارد. در فصل تابستان و زمستان با توجه به گرما و سرمای زیاد شما می توانید با سیستم های سرمایشی و گرمایش مناسب در ساختمان از هدر رفتن انرژی در این فضاها جلوگیری کنید. بالکن و تراس از جمله فضاهای خطرناکی هستند که احتمال سقوط افراد در این امکان بالا است.

با طراحی تراس و بالکن با کمک پوشش شیشه ای می توانید این فضاها را امن تر و زیباتر کنید. در ضمن جام بالکن این امکان را برای شما فراهم می کند که هیچ فضای از ساختمان به هدر نرود و شما بتوانید از کل فضایی که در اختیار دارید نهایت استفاده را ببرید. در بیشتر ساختمان ها از جمله آپارتمان ها و ویلاهای لوکس طراحی جام بالکن بسیار رایج شده است.

خانواده ها مایل هستند با بهره گیری از فضای موجود در جام بالکن فضای بیشتری در ساختمان داشته باشند و با یک چیدمان میز ناهار خوری و مبلمان آرامش بیشتری را برای دورهمی های خانوادگی فراهم کنند. از مزایای جام بالکن علاوه بر ایمنی کودکان می توان به عنوان یک عایق صوتی و رطوبتی نیز اشاره کرد.

با وجود این پوشش شیشه ای و با بهره گیری از شیشه های مناسب مانند شیشه پنجره دوجداره می توان از انتقال سرو صدای بیرون به داخل ساختمان جلوگیری کرد. در فصل سرما رطوبت بیشتری به داخل ساختمان نفوذ می کند اما اگر فضای تراس و بالکن از طریق فضایی شیشه ای پوشش داده شود از نفوذ رطوبت به داخل ساختمان جلوگیری خواهد شد.

 

 

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول