مقایسه تکنولوژی دستگاه های تولید درب و پنجره و مواد اولیه

استفاده از UPVC و آلومینیوم امروزه در صنعت ساخت درب و پنجره بسیار گسترده شده است و باید در نظر داشته باشید که این دو محصول به دلیل ویژگی هایی که دارند امروزه بسیار شناخته شده می باشند. تکنولوژی های مختلف و به روزی برای ساخت انواع محصولات در بازار عرضه شده اند و هر شرکت بر اساس نوع محصولاتی که تولید می کند و استانداردهایی که از آن پیروی می کند از تکنولوژی های مختلف در ساخت درب و پنجره استفاده می کند. UPVC به طور کلی به عنوان یکی از مهم ترین و سبک ترین متریال در ساخت این مصالح شناخته می شود و به دلیل وزن سبک، رنگ بندی های متنوع در کنار عایق بندی مناسبی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ما در این مقاله قصد داریم تکنولوژی دستگاه های تولید این محصولات را مورد بررسی قرار دهیم و در خصوص ساخت پروفیل نیز با شما به تفصیل صحبت خواهیم داشت. پس اگر می خواهید در این مورد بیشتر بدانید، ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید تا اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم. تولید درب و پنجره امروزه با گسترش بسیار زیادی همراه بوده است ومی توان گفت که از انواع تکنولوژی های مختلف در ساخت درب و پنجره استفاده می شود. ما در این مقاله قصد داریم تکنولوژی های مورد استفاده در درب و پنجره را با شما در میان خواهیم گذاشت که قطعا برای شما مفید واقع خواهد شد.

با تجهیزات ساخت درب و پنجره بیشتر آشنا شوید

باید گفت که به طور کلی مدل های مختلفی از انواع تجهیزات برای ساخت این مصالح مورد استفاده می باشد و ما در این قسمت از مقاله قصد داریم در خصوص تجهیزات و دستگاه های پروفیل سازی بیشتر با شما صحبت کنیم.

با انواع ماشین های برش آشنا شوید

یکی از مهم ترین تجهیزاتی که امروزه در بازار عرضه می شود و برای ساخت انواع درب و پنجره جزء نیازهای ضروری به شمار می رود را می توان ماشین های برش دانست که در مدل های مختلفی در بازار عرضه می شود. در ابتدا باید بدانید که دستگاه های برش تکسر در دو مدل ساده (موجود در مدل های پنوماتیکی و همچنین الکتروپنوماتیک) و مدل تکسر صفحه گردان اتوماتیک ( در مدل الکتروپنوماتیکی ترکیبی) در بازار عرضه می شود و می تواند. برای برش مورد استفاده قرار گیرد. دستگاه های برش دو سر ساده و حرفه ای نیز از دیگر ماشین های برش پروفیل درب و پنجره موجود در بازار به شمار می روند که با کیفیت بسیار بالایی عملکرد داشته و در مدل دو سر حرفه ای شما می توانید انتظار سیستم پنوماتیکی را از آن داشته باشید. یک مدل دیگر دستگاه برش دو سر را می توان محصول دو سر فول آپشن دانست که بیشتر برای ساخت پروفیل های آلومینیومی مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه برش و مرکز برش نیز می تواند به عنوان پیشرفته ترین ماشین برش شناخته شود که در مدل هایی بدون نیاز به اپراتور می تواند کار کند و از این روی بسیار مورد استفاده قرار گرفته است.

با ماشین های فرز مولیون بیشتر آشنا شوید

یکی دیگر از تجهیزات مورد نیاز در ساخت انواع پروفیل را می توان ماشین فرز مولیون دانست که به عنوان وادار وسط نیز شناخته می شود و در مدل های دستی، تک ست تیغه خور، شفت عوض شونده و دو ست تیغه خور در بازار عرضه می شود. باید در نظر داشته باشید که در مدل های تیغه خور ما می توانیم انتظار سیستم پنوماتیک، الکتروهیدروپنوماتیک و یا الکتروپنوماتیک را داشته باشیم و همچنین برخی از مدل های شفت عوض شونده را می توانیم به عنوان یک محصول پنوماتیک در دسترس داشته باشیم. مدل دیگری از ماشین های فرز مولیون که در ساخ پروفیل درب و پنجره مورد استفاده قرار می گیرد را می توان مرکز برش و فرز مولیون دو سر دانسد که این دو مدل با سیستم های الکتروپنوماتیک در بازار عرضه می شوند و همچنین انکودر و گیربکس نیز در این مدل ها وجود دارد. در کنار این محصولات برای فرز کاری از یراق آلات مخصوصی که در بازار عرضه می شود استفاده داشته باشیم.

ماشین آلات تولید درب و پنجره

تجهیزات ساخت پنجره دوجداره

با ماشین های کپی روتر در ساخت پروفیل درب و پنجره بیشتر آشنا شوید

یکی دیگر از تجهیزاتی که برای ساخت پروفیل درب و پنجره مورد استفاده قرار می گیرد و دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد را می توان دستگاه کپی روتر دانست که در مدل های سه کاره در بازار عرضه می شود و می تواند سه مته جای دستگیره زن، شیاره آبراه زن و همچنین شابلن زن یراق آلات را داشته باشد. این محصول به صورت دستی و پنوماتیک در بازار عرضه می شود و همچنین مدل های کاملا دستی نیز از این محصول در بازار موجود می باشد و شما می توانید برای انجام کارهای دقیق و تولید پروفیل درب و پنجره با دقت بالاتر، از تجهیزات CNC که در بازار عرضه می شود استفاده داشته باشید. باید در نظر داشته باشید که محصولات CNC بیشتر برای پروفیل های آلومینیوم مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از مهم ترین تجهیزاتی است که امروزه مورد استفاده در تولید انواع درب و پنجره می باشد. از این روی شما می توانید با خیال راحت از این محصول استفاده داشته باشید.

با ماشین های پیوند و جوش که در ساخت پروفیل درب و پنجره مورد استفاده هستند آشنا شوید

این دستگاه ها در مدل های متنوعی تولید می شود و برای اتصال میان پروفیل ها مورد استفاده قرار می گیرد و از این روی دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. به طور کلی پیوند مولکولی را می توان روش پیوند میان دو محصول دانست که در واقع باعث می شود تا کاربران بسیاری از این محصول استفاده داشته باشند. باید در نظر داشته باشید که جوش های تکسر و دو سر ساده از مهم ترین روش های ایجاد پیوند در این محصول می باشد ولی جوش های چهار سر و دستگاه های پانچ نیز امروزه در بازار عرضه می شوند و می توانند برای ساخت انواع درب و پنجره مورد استفاده قرار گیرند. از این روی شما می توانید با خیال راحت این محصول را خریداری کرده و استفاده کنید. باید در نظر داشته باشید که مدل های دستگاه پانچ پرس می تواند برای پروفیل های آلومینیومی مورد استفاده قرار گیرد و از این روی بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. پنجره های تولید شده با استفاده از دستگاه های حرفه ای می توانند عملکرد بسیار خوبی را از خود نشان دهند و از این روی انتخاب یک محصول با کیفیت دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد.

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول