انواع پنجره دو جداره

 

·        پنجره دوجداره کشویی

در این حالت، پنجره به صورت ریلی باز و بست می شود و می تواند چپ بازشو یا راست بازشو باشد. این مدل به دو نوع تک ریل و جفت ریل تقسیم بندی می شود.

·        پنجره دوجداره دو طرف بازشو

در این حالت، پنجره هم از یک جهت به صورت لولایی و هم با دادن دستگیره به سمت بالا، از عرض بالا باز می شود. این مدل از امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، چرا که در ساخت آن از یراق آلات بسیار مقاوم استفاده شده است.

·        پنجره دوجداره یک طرف بازشو

در این حالت، پنجره فقط از یک جهت و به صورت لولایی باز و بسته می شود. این مدل از جمله پراستفاده ترین انواع درب و پنجره دوجداره محسوب می شود و اکثر مردم از این نوع پنجره استفاده می کنند.

·        پنجره دوجداره فرانسوی با مولیون متحرک

این نوع پنجره دارای مولیون به صورت متحرک بوده و با باز شدن یکی از لنگه ها، مولیون نیز باز خواهد شد. هنگام بازشدن پنجره فرانسوی، هیچ ستونی در وسط پنجره ها قرار ندارد.

·        پنجره دوجداره فولکس واگنی

در این حالت، پنجره مانند درب ماشین فولکس واگن باز و بسته می شود به صورتی که ابتدا به سمت داخل می آید و سپس در ریل مخصوص خود قرار می گیرد. این نوع پنجره برای مکان هایی هم چون ویلاها بسیار مناسب می باشد.

·        پنجره دوجداره آکاردئونی

در این حالت، پنجره همانند آکاردئون باز و بسته می شود. در هنگام باز شدن، کلیه لنگه ها به یک سمت جمع می شوند و بر روی یک لنگه ثابت در یک طرف قرار می گیرند.

·        پنجره دو جداره کمانی

به طور کلی می توان گفت یکی از مدرن ترین انواع پنجره های دوجداره، مدل کمانی می باشد. استفاده از این مدل می تواند چشم انداز وسیعی از فضای رو به رو را به همراه داشته باشد.

·        پنجره دو جداره محوری

عموما طراحی این مدل کار سختی بوده و از این رو نسبت به سایر مدل ها کمیاب ترند. باز و بسته شدن این گونه پنجره ها بر روی یک محور قطری صورت می گیرد. پنجره های دوجداره محوری بسیار مدرن و زیبا می باشند.

استفاده از پنجره سقفی دوجداره

خانه های تاریک و کم نور دلگیر بوده و حسی از سردی و افسردگی را به افراد حاضر منتقل می کنند، اما خانه هایی که اشعه های نور در آن ها جریان دارد حسی از زندگی و حیات را در فضا پراکنده می سازند.

از این رو در ساخت خانه دلخواه خود، پنجره های دوجداره سقفی و نورگیر را فراموش نکنید؛ زیرا آن ها نقشی بسیار موثر در زیبایی، روشنایی و بزرگ نمایی فضا به عهده دارند.

در ساخت پنجره های سقفی بهتر است از شیشه های دوجداره استفاده کنید، زیرا این شیشه ها در تقابل مستقیم با باد و طوفان و برف و باران قرار دارند و در صورتی که از شیشه های یک لایه ساده استفاده کنید، ممکن است شیشه دچار شکستگی شود و یا این که آب و گرد و غبار از طریق آن وارد خانه شود.

 

0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول