پنجره، دریچه‌ای که از آن دنیای بیرون از خانه را می‌توانیم نگاه کنیم و ساعت‌ها در کنار آن به تماشای باران یا درختان بهاری بنشینیم، نه تنها در دکوراسیون داخلی خانه نقش بسیار زیادی دارد بلکه انتخاب سبک و مدل آن در نمای خارجی ساختمان نیز تاثیر گذار است.

انتخاب پنجره تاثیر مهم و زیادی بر روی آرامش، سکوت، روشنایی و حفظ انرژی حرارتی خانه دارد. امروزه انواع مدل پنجره دوجداره یکی از بهترین انتخاب‌ها در آپارتمان‌ها است.

پنجره دوجداره در واقع نوعی از پنجره است که از سه بخش اصلی شیشه، اسپیسر یا جداکننده‌ها و قاب پنجره تشکیل شده و یکی از بهترین و محبوب‌ترین پنجره‌ها در میان مشتریان است.

پنجره دوجداره ریلی یا کشویی به دلیل نوع باز و بسته شدن آسانی که دارند و فضایی را اشغال نمی کنند یکی از محبوب‌ترین نوع پنجره‌های دوجداره میان مشتریان هستند که از دو متریال مدل پنجره یو پی وی سی و مدل پنجره آلومینیومی ساخته می شوند

انواع پنجره دوجداره ریلی از نظر متریال

از آن جایی که پنجره‌های دوجداره جایگزین مدل پنجره اهنی هستند، برای انتخاب این مدل پنجره‌ها نیاز است که پنجره‌های دوجداره را از نظر نوع متریال، نوع یراق آلات و نحوی باز شدن بشناسید و سپس برای خانه‌ی خود بهترین نوع پنجره‌ای که نیاز دارید را انتخاب کنید. این مدل از پنجره‌های دوجداره برای باز شدن هیچ گونه فضایی را اشغال نمی‌کنند و فقط روی یک ریل حرکت می‌کنند. هر مدل پرده‌ای می‌توانید روی مدل پنجره دوجداره کشویی نصب کنید بدون اینکه با باز و بسته شدن پنجره آسیبی به پرده وارد شود.

یکی از مواردی که در کیفیت و قیمت مدلهای پنجره دوجداره تاثیر گذار است نوع متریال به کار رفته در آن است. در ادامه با انواع متریال پنجره دوجداره و ویژگی‌های آن‌ها آشنا می‌شوید.

مدل های پنجره دوجداره ریلی upvc

این نوع از پنجره‌های دوجداره تشکیل شده از  پروفیل های عایقی upvc هستند که در ابعاد مختلفی ساخته می‌شوند. واژه‌ی Upvc در واقع مخفف Unplasticised Poly Vinyl Chloride است. این پنجره‌ها به دلیل نوع متریال و ساخت آن‌ها منعطف هستند و فرم شکننده و سفتی ندارند.

در صورتی که مدل در و پنجره پی وی سی توسط شرکت‌های معتبر ساخته و توسط فردی حرفه‌ای نصب شود عایق بسیار قوی صدا و حرارت است و برای مصرف و صرفه‌جویی انر‌ژی در آپارتمان‌ها گزینه‌ای هستند که باید حتما برای آن هزینه‌‌‌ای مناسب پرداخت شود.

و اما ویژگی‌هایی که مدل پنجره یو پی وی سی را محبوب و پر فروش کرده عبارت اند از:

 • بهترین عایق صدا
 • بهترین عایق سرما و گرما
 • عدم اشتعال
 • قیمت مناسب
 • تنوع بالا
 • باز و بسته شدن آسان
 • مقاوم بودن و بالا بودن طول عمر
 • قابل استفاده در نقاط مختلف با آب و هوای متفاوت

صنعت پنجره دوجداره ریلی در دهه گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است. انواع مختلف پنجره دوجداره در حال حاضر در دسترس است . بدین معنی که می توانید از انواع سبک های پنجره دوجداره متناسب با ویژگی خود استفاده کنید. همچنین این پنجره ها در ابعاد و رنگ های متنوع و طرح چوب نیز تولید می شوند . لذا می توانند تمامی سلایق و سبک ها را پوشش دهند .

 

پنجره دوجداره ریلی دارای ریل هایی بر روی چهارچوب پنجره می باشد . این ریل ها موجب می شوند پنجره دوجداره راحت تر باز و بسته شوند و این کار شما را آسان تر کرده است . همچنین ریل این پنجره ها موجب می شود که برای باز و بسته کردن آن ها نیاز به فضای زیادی نداشته نباشیم . این اتفاق معمولا در مورد پنجره های لولایی ملموس تر است . که نیاز به فضایی به ابعاد عرض درب پنجره می باشیم تا این درب را باز کنیم . این مسئله در فضاهایی که کوچک هستند مشکل ساز می شود . و یا با وسایل خانه برخورد پیدا می کند .

 • معایب و مزایای مدل پنجره دوجداره کشویی

  همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، باز و بسته شدن و اشغال نکردن فضا توسط پنجره‌های دوجداره یکی از ویژ‌گی‌های عالی آن‌ها است. اما هر وسیله‌ای در کنار مزایا و ویژ‌گی‌های مثبت معایب یا نقاط ضعف نیز دارد.

   

  مزایای مدل پنجره دوجداره ریلی

  • باز و بسته شدن آسان
  • اشغال نکردن محیط اطراف

   

  معایب مدل پنجره دوجداره ریلی

  • عایق نبودن ۱۰۰٪ نسبت به مدل پنجره‌های لولایی
  • محدودیت در ساخت ابعاد بزرگ
0 0 votes
امتیاز به این محصول
0 0 votes
امتیاز به این محصول